Olej orzecha laskowego Zobacz większe

Olej z orzechów laskowych

Nazwa INCICorylus Avellana (Hazelnut) Seed Oil

6,43 zł

Więcej informacji

Olej z orzechów laskowych w medycynie ludowej używany był do nacierania klatki piersiowej i pleców w przypadków infekcji górnych dróg oddechowych, szczególnie u dzieci. Dobrze znane są jego właściwości ściągające. Jest bardzo lekki, łatwo się wchłania i głęboko penetruje skórę. Wspomaga regenerację komórek, pobudza krążenie krwi i wzmacnia naczynia włosowate. Nadaje się do każdego typu skóry, odpowiedni dla skóry wrażliwej. Szeroko stosowany w leczeniu suchej skóry. Ze względu na właściwości antybakteryjne i ściągające jest idealnym olejem dla skóry trądzikowej i skłonnej do przetłuszczania.

Olej z orzechów laskowych jest dobrym filtrem promieni UV, z tego względu często jest używany w naturalnych produktach do opalania. Może być używany samodzielnie lub w mieszankach z innymi składnikami. Jest często używany również w kremach, mleczkach do ciała i produktach do pielęgnacji włosów. Aby dłużej zachować kolor farbowanych włosów, wzmocnić włosy i zapobiec ich matowieniu można użyć oleju na włosy przed każdym myciem.

Ponieważ na skórę ma kojący i relaksujący wpływ jest wysoko cenionym olejem do masażu, aromaterapii i zabiegów spa – uwalniając od fizycznych i psychicznych stresów. Oprócz właściwości kojących i rozluźnienia napiętych mięśni masaż olejem z orzechów laskowych pomaga w regeneracji komórek skóry i wzmacnia naczynia włosowate.

Olej tłoczony na zimno z orzechów laskowych. Olej ten jest przeznaczony do zastosowań kosmetycznych i poddany został naturalnej rafinacji. Ma on wszystkie cenne właściwości oleju z orzechów laskowych a przy tym charakteryzuje się delikatniejszą teksturą i brakiem wyraźnego orzechowego zapachu, który w zastosowaniach kosmetycznych jest zwykle niepożądany.

Przykłady użycia

Olejek dla skóry wrażliwej

Olej z orzechów lakowych połączyć z olejem jojoba, frakcjonowanym olejem kokosowym i olejem ze słodkich migdałów (rafinowanym). Proporcje ustalić według własnych upodobań. Można dodać olejku zapachowego lub eterycznego.

Olejek do opalania

Połączyć ze sobą 80% oleju z orzechów laskowych z 20% oleju kokosowego (olej kokosowy należy wcześniej podgrzać i roztopić). Można dodać olejek zapachowy dla ładnego zapachu.

Inne produkty w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: