Żel parafinowy do świec

Produkt chwilowo niedostępny

Zawartość:Opis

Przezroczysty żel parafinowy do świec

Żel parafinowy umożliwia tworzenie fantastycznych świec. W żelu mogą być umieszczone dekoracyjne przedmioty, kawałki wosku, piasek, muszle, kamyki, itp. Żel można barwić i dodać do niego zapach.

Żel parafinowy wytwarzany jest ze specjalnie przetworzonych olejów mineralnych z dodatkiem żelujących polimerów. Ma konsystencję gumy, jest przeźroczysty i pali się dłużej niż wosk parafinowy.

Wykonywanie świec żelowych jest niezwykle łatwe, nawet dla osoby początkującej. W pojemniku na świecę mocujemy knot, następnie topimy żel na małym ogniu i zalewamy. Do żelu można dodać barwnik i zapach. Do żelu najlepiej nadają się zapachy o wysokiej temperaturze zapłonu, zapach dodaje się do żelu po zdjęciu z ognia. Dodatkową atrakcją świec żelowych mogą być zastygłe bąbelki powietrza. Więcej ich się tworzy, gdy zalewamy świece o niższej temperaturze. Dodatkowo więcej bąbelków powstaje, gdy w pojemniku na świecę jest piasek lub inne przedmioty dekoracyjne. Aby zmniejszyć tworzenie się bąbelków należy przedmioty dekoracyjne wcześniej włożyć do ciekłej parafiny lub żelu.

Pojemnik zawiera 800g (1 litr), żelu