0
0 Koszyk (Pusty)
Aromatyczny ekstrakt z ogórka

Aromatyczny ekstrakt z ogórka

16,40 zł
Obecnie brak na stanie

Orzeźwiający, kojący zapach świeżego ogórka. Całkowicie naturalny, ponieważ destylowany jest bezpośrednio z ogórków i ma korzystne właściwości ogórka.

Ogórek ma podobny poziom pH do skóry. Zawiera witaminy C, A, K i kwas pantotenowy. Zawiera również wiele składników mineralnych, w tym magnez, fosfor i potas. Ogórek pomaga nawodnić i odmłodzić skórę i jest często używany w przypadku plam na skórze, wyprysku, trądziku, skóry tłustej, zapalenia skóry, trądziku różowatego i oparzeń słonecznych.

Nasz naturalny ekstrakt zapachowy z ogórka jest również doskonałym antyoksydantem, bogaty w karoteny, luteinę i zeaksantynę. Pomaga utrzymać skórę gładką, zdrową, nawilżoną i odmłodzoną. Jest doskonałym datkiem do produktów pod oczy, ale również do innych kosmetyków pielęgnacyjnych.

Z powyższych względów ekstrakt zapachowy z miodu może być pomocny w różnych dolegliwościach i problemach skórnych. Jednocześnie jest to wspaniały dodatek do balsamów, kremów, lotionów.

Może być użyty w najróżniejszych produktach, w tym w takich jak:
- Mydło
- Maseczki
- Serum i kremy pod oczy
- Balsamy i maści
- Kremy i lotiony
- Szampony i odżywki
- Żele pod prysznic i produkty do mycia ciała

Zalecane dozowanie:
- Kremy i balsamy: 2%
- Mydła: 5%
- Szampony i balsamy do ciała: 7%

Nazwa INCI: Cucumis sativus (cucumber) fruit extract
Ekstrakt nadaje się do użycia w produktach spożywczych, np. w deserach.
Uwaga! Zawiera alkohol.
Postać: Przezroczysty, bezbarwny płyn rozpuszczalny w wodzie.
Przechowywanie: W szczelnie zamkniętym opakowaniu, w ciemnym miejscu, w temperaturze poniżej 20°C.
Okres przydatności: Co najmniej 12 miesięcy.

Informacje ogólne

Nasze ekstrakty zapachowe są naturalnymi wyciągami roślinnymi. Mogą być używane do nadawania zapachu produktom kosmetycznym lub maskowania niepożądanego zapachu składników kosmetyku. Oprócz zapachu mają również cenne właściwości biologiczne charakterystyczne dla rośliny, z której zostały otrzymane. Idealnie nadają się do kosmetyków naturalnych i ekologicznych. Można je również wykorzystać w produktach do aromaterapii i masażu. Użycie ekstraktów zamiast olejków zapachowych pozwala oznaczyć kosmetyk jako "fragrance free".