Bergamota (Citrus Bergamia) bez bergaptenu Zobacz większe

Bergamota (Citrus Bergamia) bez bergaptenu

11,78 zł

Więcej informacji

Czysty olejek eteryczny z pomarańczy bergamoty

Pomarańcza bergamota jest niskim wiecznie zielonym drzewem o liściach przypominających cytrynę, ale z oskrzydlonymi ogonkami. W przeciwieństwie do cytryny, która kwitnie kilka razy w ciągu roku, bergamota kwitnie tylko raz w roku. Pochodzi z południowo-wschodniej Azji. Największe plantacje znajdują się we Włoszech i również od włoskiego miasta Bergamo wywodzi się jej nazwa. We Włoszech od dawna była stosowana w medycynie ludowej. Bergamotę uprawia się dla olejku, który pozyskuje się ze skórki niedojrzałych owoców i liści. Popularność zawdzięcza jej woda Kolońska, a także jedna z herbat Earl Grey. Spośród wszystkich olejków cytrusowych olejek z bergamoty jest najczęściej stosowany w przemyśle perfumeryjnym dzięki swojemu odświeżającemu, przyjemnemu zapachowi.

Nasz olejek pochodzi z pomarańcz bergamot uprawianych we włoskiej Kalabrii. W kolorze zielono-żółtym, otrzymywany jest metodą tłoczenia na zimno skórki owoców. Charakteryzuje się jednym z najładniejszych zapachów spośród odmian olejku bergamotowego.

Podstawowe właściwości:

Olejek z bergamoty ma działanie przeciwskurczowe, oczyszczające, regeneracyjne, antyseptyczne, sedatywne, kojące i uspokajające, a także przeciwgorączkowe, gojące i przeciwdrobnoustrojowe. Jest stosowany w leczeniu trądziku. Zwalcza depresję, pomaga w trawieniu i wzmacnia ośrodkowy układ nerwowy. Zalecany jest także przy bezsenności i zaburzeniach hormonalnych.

Zaleca się używać rozcieńczony w stężeniu nie większym niż 0,1 do 1%.

Środki ostrożności

Nie stosować na skórę przed opalaniem, ponieważ może powodować fotouczulenie.

Dokumenty do pobrania

Bergamot BF MSDS EN

Karta charakterystyki dla olejku eterycznego bergamotowego wersja EN (English)

Pobierz

Opinie

Napisz opinię

Bergamota (Citrus Bergamia) bez bergaptenu

Inne produkty w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: