Bloker UVB/UVA

Filtr UVB/UVA

7,95 zł

Nowej generacji organiczny filtr przeciwsłoneczny zapewniający lepszą ochronę przy niższym dawkowaniu niż tradycyjne filtry UV. Działa w szerokim zakresie UV, zarówno w paśmie UVB jak i UVA. Nie powoduje podrażnień, bardzo łatwy do stosowania.

kod produktu: E2765
Ilość:

Opis

Mieszanina organicznych filtrów zamkniętych w mikronowych kapsułkach, zapewniająca ochronę przed promieniowaniem w całym spektrum UVA i UVB od 280 do 400 nm. Substancje aktywne zamknięte są w kapsułkach z fosfolipidów. Dzięki temu filtr pozostaje na powierzchni skóry i łatwo ulega rozproszeniu w wodzie bez konieczności stosowania emulgatorów lub solubilizatorów, zapewniając równomierne rozmieszczenie w całej objętości kosmetyku. To przeciwdziała powstawaniu przerw w nałożonym na skórę filmie ochronnym i gwarantuje tak samo wysokie zabezpieczenie w każdym miejscu.

Duże cząsteczki powodują, że filtr pozostaje na skórze, nie przenikając przez nią, co zapewnia większe bezpieczeństwo i minimalizuje ryzyko podrażnień. Na powierzchni skóry tworzy warstwę ochronną UV, która jest stabilna i wodoodporna, jednocześnie umożliwia skórze oddychanie.

W kosmetykach przeciwsłonecznych zastosowanie mają dwa rodzaje filtrów, filtry fizyczne i filtry organiczne (chemiczne).

Filtry fizyczne, np. dwutlenek tytanu czy tlenek cynku działaniem przypominają lustro, bowiem odbijają i rozpraszają promieniowanie słoneczne. Ich zaletą jest szeroki zakres działania i dobra skuteczność, ale ta okupiona jest koniecznością stosowania wysokich stężeń. A to podnosi ryzyko wnikania przez skórę i występowanie podrażnień. Filtry fizyczne mogą też tworzyć na skórze białe plamy czy sprawiać różnego rodzaju dyskomfort w odczuciu. Ponadto może wystąpić brak kompatybilności z innymi składnikami co automatycznie ogranicza pole manewru przy formowaniu receptur.

Filtry organiczne, zwane również filtrami chemicznymi działają w inny sposób niż filtry fizyczne, bowiem ich działanie polega na absorbowaniu promieniowania UV i zamianie w energię cieplną. Ich zaletą jest to, że mają dobrą skuteczność w niskich stężeniach i dają dobre odczucie po nałożeniu na skórę. Jednak wiele z dotychczas stosowanych starych filtrów podejrzewanych jest o potencjalnie szkodliwe właściwości i negatywny wpływ na środowisko. Większość z nich ma wąskie spektrum ochrony, dlatego by objąć cały zakres UV i wysoką wartość SPF konieczne jest włączenie w recepturze kosmetyku kilku różnych filtrów. Niektóre z nich nie są fotostabilne i po nałożeniu na skórę po niedługim czasie tracą swoje właściwości ochronne. Dodatkową przeszkodą są ograniczenia prawne zakazujące stosowania wyższych stężeń z uwagi na bezpieczeństwo, co utrudnia uzyskanie odpowiednio wysokiego SPF.

Powyższych wad filtrów organicznych nie ma nasz Filtr UVB/UVA, który jest filtrem nowej generacji. Filtr ten posiada wszystkie te cechy, które są ważne dla konsumenta. Zapewnia skórze właściwy komfort, nie klei się, gwarantuje długotrwałą i skuteczną ochronę w szerokim zakresie UV i nadaje się do stosowania nawet w przypadku skóry bardzo wrażliwej.

Jest dużo łatwiejszy do użycia niż tradycyjne filtry UV i nie sprawia problemów przy formułowaniu kosmetyków. W większości przypadków wystarczy go dodać i wymieszać z gotowym kremem, żelem czy innym kosmetykiem by otrzymać produkt o bardzo dobrych właściwościach ochronnych i doskonałej stabilności. Nadaje się zarówno do preparatów tworzonych na zimno jak i na gorąco, przy czym do tych drugich dodaje się go po obniżeniu temperatury poniżej 45°C.

Może być używany w połączeniu z filtrami fizycznymi, np. dwutlenkiem tytanu, z którym działa synergistycznie. Dodatek Filtra UVB/UVA pozwala osiągnąć wysoką skuteczność już przy małym stężeniu dwutlenku tytanu.

Wartość SPF jest proporcjonalna do zastosowanego stężenia, im jest ono wyższe, tym wyższe SPF. Wartość SPF jest nieco inna dla żeli i kremów. Poniżej dawkowanie i odpowiadająca mu wartość SPF kosmetyku. Dotyczy preparatów, w których nasz filtr jest jedynym składnikiem fotoochronnym. Dodatek innych składników mających działanie ochronne (np. tlenek cynku, dwutlenek tytanu, oleje - marchwiowy, malinowy, sezamowy) oczywiście odpowiednio zwiększy SPF.

Emulsje (kremy, mleczka):

3% - 21 SPF
5% - 32 SPF
8% - 41 SPF
10% - 46 SPF
15% - 48 SPF
17% - 51 SPF
20% - 53 SPF

Żele:

3% - 13 SPF
5% - 22 SPF
8% - 44 SPF
10% - 51 SPF
15% - 54 SPF
17% - 57 SPF
20% - 72 SPF

Zalecana wartość pH: 5 do 7,5

Parametry

Nazwa INCI
Aqua (and) Butyl Methoxydibenzoylmethane (and) Octocrylene (and) Ethylhexyl Methoxycinnamate (and) Phospholipids (and) Butylene Glycol
Bloker UVB/UVA

Filtr UVB/UVA

7,95 zł