0
0 Koszyk (Pusty)
Fioletowy – barwnik wodny CP

Fioletowy CP

18,40 zł

INCI CI51319

Obecnie brak na stanie

Wysokiej jakości barwnik na bazie wody do mydła, kosmetyków, bomb do kąpieli, soli kąpielowych, itp.

Barwnik jest odpowiedni do mydła robionego od podstaw w procesie zmydlania olejów, gdzie kolor jest narażony na działanie żrącego środowiska. Nie nadaje się do zastosowania w produktach na bazie wosku i olejów, np. świecach, balsamach do ust.

Barwnik jest skoncentrowany i bardzo wydajny. 5 ml barwnika wystarczy na 1kg mydła. Zacznij od dodania niewielkiej ilości barwnika, następnie dodaj po kropli aż do osiągnięcia odpowiedniego nasycenia koloru. Nie należy do mydła dodawać więcej niż 10 ml na 1 kg. Zalecamy sprawdzenie barwników na małej ilości mydła. W czasie prób warto wykonywać dokładne notatki by móc powtórzyć wynik.

Proszę mieć na uwadze, że żywe, czyste kolory da się łatwo osiągnąć w przypadku olejów jasnych, najlepiej rafinowanych. Natomiast ciemne oleje, np. oliwa z oliwek, konopny, nierafinowany olej z awokado będą zmieniać barwę mydła. Na kolor mogą mieć również wpływ inne dodatki, szczególnie olejki zapachowe i eteryczne. Z tego powodu tak ważne jest przeprowadzenie prób.

Nowe kolory można otrzymać mieszając ze sobą dostępne barwniki.
W trakcie korzystania z barwnika uważaj by nie rozlać go na odzież lub skórę, ponieważ w stanie nierozcieńczonym może być trudny do usunięcia i pozostawiać plamy.

Uwaga! Przedstawiony kolor barwnika może nie oddawać dokładnie rzeczywistego koloru.