GSOFT EQF 65
GSOFT EQF 65

GSOFT EQF 65

12,94 zł
Dostępny produkt z innymi opcjami

GSoft EQF 65 jest bardzo skutecznym środkiem kondycjonującym do włosów, idealnym do szybkiej poprawy ich wyglądu. Może być również używany jako kationowy emulgator, który jest szczególnie przydatny w przypadku kremów i innych produktów do opalania i ochrony przeciwsłonecznej. Łatwy w użyciu, bezpieczny i ekologiczny.

G2715
opcja :
Ilość:

Opis

GSoft EQF 65 jest nową klasą składników kondycjonujących do włosów i emulgatorów O/W do pielęgnacji skóry. Zawiera czwartorzędowy ester pochodzenia roślinnego (DSEDC) o doskonałych właściwościach kondycjonujących podobnych do chlorku behenotrimoniowego w połączeniu z alkoholem cetearylowym. Dodanie alkoholu cetearylowego umożliwiło granulowanie produktu.

GSoft EQF 65 jest produktem bezpieczny w stosowaniu, biodegradowalny i bardziej przyjazny środowisku niż analogiczne substancje. Przeznaczony do stosowania jako składnik do kondycjonowania włosów w produktach do mycia włosów, odżywkach i produktach do stylizacji. Może być również używany jako kationowy emulgator w pielęgnacyjnych kremach i mleczkach.

Ma wysokie powinowactwo z włosami i wykazuje dużą zdolność przylegania do ich powierzchni. Im włosy są bardziej zniszczone tym ładunek elektrostatyczny występujący na ich powierzchni jest wyższy, co sprawia, że trudniej się układają i są podatne na elektryzowanie się. Ujemny potencjał jest najwyższy w miejscach uszkodzeń, co sprawia, że do tych miejsc bardziej przylegają dodatnio naładowane składniki Gsoft EQF 65, wzmacniając strukturę włosa. Środek nadaje włosom miękkość, połysk, ułatwia ich rozczesywanie, zarówno na sucho jak i na mokro, ułatwia układanie i przeciwdziała elektryzowaniu się włosów. Najbardziej widoczny i szybki efekt będzie w przypadku włosów bez połysku, zniszczonych i źle układających się.

Gsoft EQF 65 może być również używany w kremach jako emulgator O/W. Otrzymane emulsje dają na skórze lekkie, przyjemne i puszyste uczucie nawet w przypadku tłustych kremów. Szczególnie nadaje się do kremów do opalania ze względu na niską kleistość, wysoką odporność na wodę i piasek.

Gsoft EQF 65 ma dobrą stabilność przy niskim pH, co jest ważne na przykład przy tworzeniu odżywek do włosów, w przypadku których najkorzystniejsza wartość pH mieści się pomiędzy 5 a 4 (najlepiej mniej niż 4,5).

Przykład prostej ale skutecznej odżywki do włosów:

Gsoft EQF 65 – 3,1%
Alkohol cetearylowy – 4,4%
Gliceryna – 2%
Woda – 90,5%.

Gsoft EQF 65 z alkoholem cetearylowym należy rozpuścić w kąpieli wodnej a następnie połączyć z fazą wodną w temperaturze ok. 80 - 85°C, miksując do uzyskania jednolitej konsystencji emulsji. Powyższą recepturę należy uzupełnić przynajmniej o jakiś środek konserwujący. Może być bazą wyjściową do własnych receptur.

Zalecane użycie w produktach kosmetycznych: 2 – 10%.

Uwagi dotyczące stosowania: Gsoft EQF 65 charakteryzuje się wysokim punktem zapłonu i jest łatwy w użyciu. Nie wymaga zastosowania dodatkowych emulgatorów.

Szczegóły produktu

Nazwa INCI
Distearoylethyl Dimonium Chloride (and) Cetearyl Alcohol
GSOFT EQF 65

GSOFT EQF 65

12,94 zł