Black Friday: Dziś obniżone ceny na wszystko!
Obniżka! Honeybee Moisture Complex Zobacz większe

Honeybee Moisture Complex

Nazwa INCIBetaine & Hydroxypropyltrimonium Honey

Honeybee Moisture Complex, kompleks nawilżający łączący w sobie zalety miodu pszczelego i betainy cukrowej. Skutecznie poprawia nawilżenie skóry i włosów, stymuluje wytwarzanie kolagenu i syntezę ATP, poprawia jędrność skóry i wytrzymałość włosów.

Więcej szczegółów

11,18 zł

12,56 zł

Więcej informacji

Honeybee Moisture Complex jest składnikiem o bardzo dobrym powinowactwie do skóry i włosów, który skutecznie poprawia ich nawilżenie. Łączy w sobie kwaternizowany miód z trimetyloglicyną czyli betainą. Zarówno miód jak i betaina są związkami naturalnymi i jadalnymi. Kwaternizowanie miodu sprawia, że przestaje się kleić i poprawia się jego aktywność nawilżająca. Betaina jest substancją, która występuje naturalnie w organizmie oraz w wielu roślinach, na przykład w buraku cukrowym. Posiada ona właściwości wiązania wody, stymuluje syntezę ATP w komórkach, pobudza wytwarzanie kolagenu w skórze oraz poprawia wytrzymałość włosów. Betaina ma ciekawą budowę chemiczną. Zawiera w sobie grupy o przeciwstawnych ładunkach, chociaż sama nie posiada ładunku. Anionowa część betainy tworzy mocne połączenie z kwaternizowanym miodem izolując część kationową. Dzięki temu tworzą się molekuły o bardzo dobrym powinowactwie i aktywności w stosunku do włosów i skóry.

Honeybee Moinsture Complex doskonale nawilża, zwiększa elastyczność i jędrność skóry, promuje syntezę kolagenu i produkcję ATP w komórkach. Może być stosowany w szerokiej gamie kosmetyków do pielęgnacji skóry i włosów. Idealnie nadaje się do odżywek i szamponów do włosów.

Zalecane użycie: 1 – 5%.

 

Opinie

Napisz opinię

Honeybee Moisture Complex

Inne produkty w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: