Hydromilk EN-20 Zobacz większe

Hydromilk EN-20

Nazwa INCIAqua & Hydrolyzed Milk Protein

Hydromilk EN-20 jest doskonałym składnikiem błonotwórczym. Nawilża, odżywia skórę i włosy. Posiada właściwości odbudowujące. Pozwala czerpać korzyści kosmetyczne z mleka, które znane były już w starożytności i docenione zostały między innymi przez królową Kleopatrę.

Więcej szczegółów

15,97 zł

Więcej informacji

Hydromilk EN-20 wytwarzany jest z czystego, pełnego mleka krowiego. Z mleka usuwa się tłuszcze i węglowodany a pozostałe białko poddawane jest całkowitej hydrolizie by otrzymać wolne aminokwasy. Hydromilk EN-20 różni się od tradycyjnych białek kosmetycznych ponieważ jest mieszaniną form globuralnych, które nadają mu różnorodne właściwości.

Skórze zapewnia efekt koloidu ochronnego, osłaniając ją cienkim filmem chroniąc przed niekorzystnym wpływem środowiska, jednocześnie sprawiając, że skóra będzie miękka i delikatna w dotyku. Właściwości nawilżające pomogą zminimalizować utratę wilgoci przez skórę. Ponieważ w produkcie są obecne wszystkie podstawowe aminokwasy może on służyć do kompleksowego odżywienia skóry i wspomagać jej pielęgnację.

Użyty w szamponach do włosów, płynach do kąpieli lub żelach do mycia ciała może chronić skórę i włosy przed wysuszeniem. Detergenty znane są z tego, że powodują usuwanie ochronnej warstwy lipidowej skóry, w efekcie dochodzi utraty bariery ochronnej i defektów w przepuszczalności skóry. Hydromilk EN-20 może temu niekorzystnemu zjawisku zapobiec. Jest kompatybilny zarówno z anionowymi jak kationowymi środkami powierzchniowo czynnymi, co sprawia, że może być używany praktycznie we wszystkich produktach do mycia i kąpieli.

Użyty w pielęgnacji włosów poprawia ich wygląd, ułatwia rozczesywanie, zapobiega tworzeniu się „kołtunów”. Na włosach tworzy film ochronny, który działa jak powłoka uszczelniająca zapobiegając utracie białek i wilgoci. Jest to szczególnie istotne w przypadku włosów uszkodzonych, którym pomaga przywrócić prawidłowy stan. Dobre właściwości nawilżające zwiększają elastyczność i wytrzymałość włosów, nadając im zdrowszy wygląd.

Przeznaczenie: Szampony i odżywki do włosów, produkty do mycia i kąpieli, preparaty lecznicze do włosów i skóry, produkty do stylizacji włosów, mleczka do ciała i twarzy, preparaty do demakijażu, mycia i nawilżania skóry twarzy, produkty do makijażu, tusz do rzęs, szminki i inne kosmetyki kolorowe.

Zalecane użycie: 1 – 3%

Uwagi dotyczące stosowania: Hydromilk EN-20 jest stabilny w temperaturze do 80°C, ale obróbka cieplna zmienia jego charakterystykę, dlatego należy dodawać do kosmetyku na końcu jego tworzenia, w temperaturze poniżej 45°C. Bardzo niskie pH, o wartości 4 lub niższym będzie powodować wytrącanie się białek w postaci płatków. Nieodpowiednie jest również duże stężenie soli.

Opinie

Napisz opinię

Hydromilk EN-20

Inne produkty w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: