Black Friday: Dziś obniżone ceny na wszystko!
Obniżka! Zobacz większe

Mirra (Commiphora myrrha)

Brak produktu w magazynie

16,70 zł

18,76 zł

Więcej informacji

Olejek eteryczny wytwarzany jest z zastygłej żywicy drzewa mirra (Commiphora myrrha), niskiego krzewu lub drzewa pochodzącego z Etiopii i Somalii. Według legendy mirra jest zamienioną w drzewo córką króla Syrii. W miejscach nacięć lub uszkodzeń wypływająca z drzewa żywica w zetknięciu z powietrzem twardnieje, tworząc grudki przypominające łezki, które podobno są łzami księżniczki.

Nasz olejek jest wytwarzany metodą rozpuszczalnikową. Ma postać oleistej cieczy koloru żółtego do brązowego. Ma ciepły, bogaty, korzenno-balsamiczny zapach. W niższej temperaturze może tężeć, dlatego aby go przywrócić do stanu bardziej płynnego można buteleczkę włożyć do gorącej wody.

Mirra od tysiącleci zajmowała ważne miejsce u różnych kultur. W starożytnym Egipcie mirry używano w medycynie, do balsamowania, jako kadzidła, była najważniejszym składnikiem mitycznych perfum. Była używana do namaszczania królów i nasączania odzieży pielgrzymów udających się do miejsc świętych. Uważa się, że mirra wzmacnia i ożywia duszę, pomaga w medytacji i modlitwie.

Oprócz składników zapachowych olejek charakteryzuje się dużą zawartością naturalnych flawonoidów, związków roślinnych o niezwykle wszechstronnej aktywności biologicznej. Pomagają one w redukcji stanów zapalnych i wzmacniają system odpornościowy. Olejek z mirry ma wyjątkowo skuteczne działanie antyseptyczne. Ponadto ma właściwości tonizujące, stymulujące, uzdrowieńcze, przeciwzapalne i przeciwbólowe. Bardzo skuteczny w ból gardła i w leczeniu chorób jamy ustnej (zapalenie dziąseł, zapalenie jamy ustnej, stany zapalne spowodowane protezami, itp.). Jest również skutecznym środkiem w zakażeniach dróg oddechowych.

Olejek z mirry zaleca się stosować zewnętrznie miejscowo na skórę w miejscach wymagających ingerencji. Stosowany jest również w olejkach do masażu. Przy przeziębieniu i zapaleniu górnych dróg oddechowych rozcieńczony może być używany do nacierania klatki piersiowej i pleców. W przypadku stanów zapalnych jamy ustnej, dziąseł i zapalenia gardła polecane jest płukanie jamy ustnej (1 – 3 krople na pół szklanki ciepłej wody).

Środki ostrożności: Stosować zewnętrznie. Rozcieńczyć przed użyciem. Przy długotrwałym stosowaniu może powodować reakcje alergiczne. Nie stosować w okresie ciąży.

Opinie

Napisz opinię

Mirra (Commiphora myrrha)

Inne produkty w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: