Koszyk (Pusty) 0
Decyl Glucoside (glukozyd decylowy)

Naturalna baza szamponowa

5,55 zł

Baza szamponowa na bazie łagodnych detergentów do produkcji wysokiej jakości szamponów do włosów. Bez zapachu, bezbarwna, wstępnie zagęszczona. W wersji minimalistycznej wystarczy dodać tylko olejki zapachowe i/lub olejki eteryczne i szampon gotowy.

Obecnie brak na stanie

Baza szamponowa zawiera delikatne składniki powierzchniowo czynne i składniki kondycjonujące. Przeznaczona do tworzenia luksusowych szamponów do włosów typu premium. Ma doskonałe właściwości myjące. Jest całkowicie bezbarwna i klarowna – dzięki czemu daje większe możliwości w wizualnej kreacji produktu. Całkowicie bez zapachu – gwarantuje, że zapach dodanych olejków zapachowych i/lub eterycznych będzie czysty i wyraźny.

Nie wymaga zagęszczania i konserwowania – zawiera już odpowiednie składniki. Może być dostosowana do różnych typów włosów poprzez dobór dodatków.

By otrzymać własny, wyjątkowy szampon możesz dodać do bazy różne składniki, np. barwniki, glinki, zioła, substancje aktywne, pumeks, olejki zapachowe, eteryczne, itp.

W przypadku zapachów i olejków eterycznych maksymalne dawkowanie wynosi 2% (ok. 32 kropli na 100 ml). Na początek zalecamy jednak zdecydowanie niższe, do 10 kropli na 100 ml szamponu. Szczególnie jeśli szampon ma być przeznaczony dla małych dzieci lub osób skłonnych do uczuleń. W razie potrzeby można zwiększyć. Zapachy i olejki eteryczne można ze sobą mieszać by uzyskać odpowiednie właściwości i zapach szamponu.

Dodając nowy składnik na początku wymieszaj z niewielką ilością szamponu, a następnie połącz z resztą bazy.

Wygląd bazy: Średnio gęsty, przezroczysty żel, bez zapachu.
Co zawiera: Sodium Lauroyl Methyl Isethionate, Sodium Lauroyl Isethionate, Lauryl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Polyquaternium 10 (składnik kondycjonujący i zagęszczający)