Informacje o produktach

W sklepie ZielonyKlub.pl nie prowadzimy sprzedaży kosmetyków. W ofercie znajdują się wyłącznie surowce i składniki kosmetyczne. Wszystkie są konfekcjonowane w naszej firmie, dzięki temu masz dostęp do wielu produktów, w tym także profesjonalnych już w niewielkiej ilości i przystępnej cenie.

Jakość jest dla nas na pierwszym miejscu. Dlatego staramy się wybierać produkty o najlepszej jakości od zaufanych dostawców. Dużą wagę przykładamy również do tego by zapewnić klientom możliwie najlepsze ceny. Oczywiście dobre ceny możemy zaproponować szczególnie w przypadku tych produktów, które cieszą się największą popularnością. Przy większych obrotach mamy lepszą pozycję negocjacyjną i możemy dla klientów sklepu uzyskać lepsze ceny. Dlatego polecaj sklep Zielony Klub swoim znajomym, umieść do niego link na swojej stronie, na forum internetowym czy facebooku. A my będziemy się odwdzięczać coraz lepszymi cenami i coraz większym wyborem produktów.

Wiele z naszych produktów oprócz norm kosmetycznych, farmaceutycznych, spełnia również normy jakościowe określone dla produktów spożywczych ale sprzedajemy je jako surowce kosmetyczne. Dlatego na etykietach nie ma wartości odżywczej ani terminów przydatności do spożycia.

Produkty pakujemy w woreczki foliowe, opakowania z tworzywa lub ciemnego szkła. Stosujemy takie opakowania, które zapewniają wystarczającą ochronę nie podnosząc przy tym znacząco ceny produktu.

Terminy ważności jakie podajemy na etykietach zwykle odnoszą się do zalecanego terminu ponownej certyfikacji (oceny jakości). Oznacza to, że także po tym terminie produkty mogą być w przydatne do wykorzystania. Zwracaj jednak uwagę na ewentualne zmiany organoleptyczne, takie jak wygląd, kolor, zapach, smak – które mogą być sygnałem, że produkt nie nadaje się do dalszego użycia. Podatne na psucie się oleje i masła możesz zabezpieczyć przed jełczeniem dodając do nich niewielką ilość witaminy E lub jeszcze lepiej ekstraktu z rozmarynu. W ten sposób znacznie możesz przedłużyć świeżość także bardzo nietrwałych olei i maseł. Termin przydatności można również wyraźnie przedłużyć przechowując je w niższej temperaturze, w ciemnym miejscu.