0
Polyquaternium-7

Polyquaternium-7

Polyquaternium-7 jest kationowym polimerem powszechnie używanym do kondycjonowania skóry i włosów. Pomaga wyprostować i wygładzić niesforne włosy, zapobiega tworzeniu się „kołtunów”. Ożywi włosy suche i nada im blasku. W przypadku włosów normalnych zapobiega ich matowieniu i uszkodzeniom.

6,99 zł
kod
C5571/3

Opis

Polyquaternium-7 jest przejrzystym płynem bezbarwnym do jasnożółtego. Jest popularną odżywką do włosów. Używany w szamponach, odżywkach i aerozolach do włosów działa antystatycznie, zmiękczająco, pozwala wyprostować włosy i zapobiec ich skręcaniu się. Dodatni ładunek cząsteczek neutralizuje ujemny ładunek białka włosów dzięki czemu włosy są gładkie, nie elektryzują się i łatwo się rozczesują. Tworząc ochronną warstwę zapobiega przesuszeniu skóry i włosów. Sprawia, że włosy są lśniące i jedwabiście miękkie w dotyku. Może być również używany do modyfikowania właściwości pieniących – zmniejsza wielkość pęcherzyków powietrza, poprawia stabilność piany i zwiększa poślizg, dzięki czemu tworzy bogatą, kremową piankę o doskonałym poślizgu, co jest istotne na przykład w produktach do golenia.

Polyquaternium-7, w produktach do pielęgnacji do skóry i włosów jest uważane za bezpieczne i na ogół nie powoduje żadnych podrażnień. Może być stosowane w codziennej pielęgnacji zarówno u osób o wrażliwej skórze jak i dzieci.

PQ7 bardzo dobrze rozpuszcza się w wodzie. Stosowany jest w wielu różnych produktach, w tym w szamponach, odżywkach i płynach płukania włosów, mydłach, płynach i żelach do kąpieli, w aerozolach do włosów, w żelach pod prysznic, w produktach do golenia i innych.

Sugerowane użycie: 0,5 – 10% gotowego produktu, najczęściej 0,5 – 5%.

Nazwa INCI
Polyquaternium 7