Olejek eteryczny z rumianku rzymskiego Zobacz większe

Olejek eteryczny z rumianku rzymskiego

Nazwa botanicznaAnthemis Nobilis
OpisCzysty, nierozcieńczony, bez dodatków
MateriałKwiaty
Metoda otrzymywaniaDestylacja parą wodną

Czysty, naturalny i nierozcieńczony olejek eteryczny z kwiatów rumianku rzymskiego (rumianu szlachetnego), destylowany parą wodną.

Więcej szczegółów

13,36 zł

Więcej informacji

Rumian szlachetny (Anthemis nobils L.), zwany potocznie rumiankiem rzymskim jest blisko spokrewniony z rumiankiem pospolitym i ma podobne do niego właściwości, i też takie samo zastosowanie lecznicze. Cała roślina jest silnie aromatyczna, ale do produkcji olejku wykorzystuje się rozkwitające koszyczki kwiatowe. Surowiec zawierają ok. 1,2% olejków lotnych. Głównym składnikiem olejku jest chamazulen, ponadto farnezen, pinokarwon, estry. Chamazulen jest silnym związkiem przeciwzapalnym i przeciwalergicznym.

Olejek z rumianku rzymskiego ma zbliżone działanie do olejku z rumianku pospolitego, wykazuje nieco słabsze działanie przeciwzapalne. Natomiast silniejsze ma działanie rozkurczowe i relaksujące. Z uwagi iż powoduje rozluźnienie mięśni jest polecany jako składnik aktywny do olejków do masażu całego ciała. Na skórę działa kojąco, oczyszczająco, regenerująco i przeciwzapalnie. W kosmetykach stosowany jest do łagodzenia podrażnień skóry, do usuwania wysypek i owrzodzeń. Jest skuteczny w przypadku oparzeń i różnorodnych dolegliwościach skórnych (świąd, wyprysk, popękana skóra, itp.). Działa przeciwskurczowo, pomaga w problemach trawiennych, eliminuje ból i wzdęcia, skuteczny również w niektórych rodzajach astmy.

Jest również wyśmienitym olejkiem dla osób, które są pod wpływem silnego stresu, depresji, uczucia samotności, wstrząsu lub lęku pourazowego, w stanach nadpobudliwości nerwowej i rozdrażnienia. Olejek z rumianku rzymskiego jest szczególnie przydatny w przypadku bezsenności.

Zewnętrznie: Bez rozcieńczania może być stosowany na skórę w bardzo małych ilościach (3 – 4 krople), wmasować w miejscowo dla efektu przeciwzapalnego.

Wewnętrznie: 2-3 krople dwa lub trzy razy dziennie, w roztworze alkoholowym.

Olejek z rumianku rzymskiego jest jednym z niewielu olejków eterycznych, które są na tyle bezpieczne w użyciu, że można je stosować także u dzieci. Oczywiście musi być odpowiednio dobrze rozcieńczony. Może być na przykład pomocny by złagodzić rozdrażnienie i niepokój.

Ze względu na cenę prawdziwy olejek rumiankowy jest często oferowany w postaci rozcieńczonej, np. w oleju jojoba, w stężeniu 3 lub 5%. Jeżeli taka forma jest dla ciebie odpowiedniejsza, nasz olejek również możesz rozcieńczyć. Na przykład dodając 1 ml olejku do 20 ml oleju jojoba otrzymasz dwie buteleczki olejku rumiankowego 5% po 10 ml.

Opinie

Napisz opinię

Olejek eteryczny z rumianku rzymskiego

Inne produkty w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: