Black Friday: Dziś obniżone ceny na wszystko!
Obniżka! Wosk palmowy P1 Zobacz większe

Wosk palmowy P1

Świece wolnostojące i w naczyniach

Więcej szczegółów

Brak produktu w magazynie

6,34 zł

7,12 zł

Więcej informacji

Wosk palmowy jest naturalnym woskiem roślinnym. Ma on wyższą twardość i wyższą temperaturę topnienia niż parafiny i wosk sojowy. Jego charakterystyczną cechą jest tworzenie się w trakcie stygnięcia kryształków, które tworzą na zastygłym wosku różnorodne wzory przypominające te, jakie powstają na przemarzniętych szybach z osadzającej się pary wodnej.

Wosk ten jest bardziej wymagający niż wosk sojowy. Ze względu na wyższą temperaturę utrudnione jest stosowanie olejków zapachowych/eterycznych. Trzeba dokładnie kontrolować temperaturę zalewania i stygnięcia. Ale dzięki krystalizacji wosk palmowy pozwala na wykonywanie świec o niezwykłej fakturze.

Wosk palmowy można łatwo barwić i łatwo przyjmuje olejki zapachowe, ale stężenie zapachów nie powinno być większe niż 6%.

Wielkość wzorów powstających na świecach zależy od temperatury i szybkości stygnięcia. Im szybkość stygnięcia będzie mniejsza i świeca będzie dłużej stygła, tym wzory będą bardziej okazałe. 

Dla świec zalewanych należy zalewać naczynia roztopionym woskiem o temperaturze 70°C. Naczynia powinny mieć temperaturę 25 - 30°C. Dla świec wolnostojących wosk powinien mieć temperaturę 80 - 90°C, a zalewane formy 60°C.

Opinie

Napisz opinię

Wosk palmowy P1

Inne produkty w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: