Wosk sojowy do świec EcoSoya ® CB-135

Wosk sojowy do świec EcoSoya ® CB-135

13,49 zł

Świece w naczyniach, świece do masażu.

W związku z dłuższym brakiem wosku cb-135 wprowadziliśmy do sprzedaży wosk o podobnym przeznaczeniu, a jednocześnie bardzo dobrej jakości. Wosk jest dostępny Tutaj.

kod produktu: SL89
Ilość:

Opis

Wosk EcoSoya ® CB-135 jest w 100% z czystego wosku sojowego otrzymanego z wyselekcjonowanego oleju sojowego. Przeznaczony jest do wyrobu świec zalewanych. Wosk ten jest przebadany dermatologicznie i jest również odpowiedni do świec do masażu oraz jako składnik balsamów do ciała i ust. Jest to jeden z najchętniej kupowanych i lubianych przez hobbystów wosków sojowych na świecie.

Wosk EcoSoya ® CB-135 gwarantuje super czyste spalanie, idealnie przyjmuje barwniki i zapachy. Charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do ścianek naczynia i bardzo niskim skurczem. Jest wdzięcznym materiałem do łatwego tworzenia luksusowych świec, zapewniając aksamitną i idealnie gładką powierzchnię.

Temperatura topnienia wosku wynosi 50 st. C. Przed zalaniem świec wosk należy podgrzać do wyższej temperatury, nie powinna ona jednak przekroczyć 90°C. Chwilowe przekroczenie tej temperatury nie jest szkodliwe, ale w dłuższym czasie może spowodować żółknięcie wosku. Barwniki dodaje się w temperaturze 70-90°C. Natomiast zapachy należy dodawać w temperaturze ok. 60°C lub niższej by zminimalizować straty. Do wosku można dodać maksymalnie do 12% olejków zapachowych lub eterycznych.

Świece zalewa się woskiem o niskiej temperaturze, co gwarantuje idealnie gładką i jedwabistą powierzchnię. Jednak temperatura wosku powinna być na tyle wysoka by po zalaniu pojemnika cały wosk był w stanie płynnym.

Do wosku sojowego należy używać knotów bawełnianych. Nie nadają się knoty papierowe i knoty z rdzeniem papierowym.

Gotowe świece należy odstawić do odstania na 24, lub jeszcze lepiej 48 godzin. Po tym czasie osiągają najlepsze właściwości.

Parametry

Wosk sojowy do świec EcoSoya ® CB-135

Wosk sojowy do świec EcoSoya ® CB-135

13,49 zł