Kamforowiec/Kamfora biała (Cinnamomum camphora): Olejek eteryczny z drewna kamforowca

Już od 4,62 zł

Naturalny, 100% olejek eteryczny destylowany z drzewa kamforowego. Biały olejek kamforowy jest olejkiem z pierwszej frakcji destylacji. Wyróżnia się dość przyjemnym zapachem, nieco przypominającym drzewo różane. Jest to bardzo wartościowy olejek eteryczny, aczkolwiek jeszcze niezbyt popularny.

Kod: EO27
Dostępność:
W magazynie

Cynamonowiec kamforowy, czyli drzewo kamforowe jest długowiecznym drzewem, rosnącym nawet do 1000 lat. Drzewo to znane jest przede wszystkim za sprawą kamfory, która obecnie w większości jest jednak wytwarzana syntetycznie. Oprócz kamfory z drzewa kamforowego otrzymuje się także kilka różnych olejków eterycznych, w tym biały olejek kamforowy. Olejek ten destylowany jest przy najniższej temperaturze z rozdrobnionego drewna jako pierwsza frakcja.

Frakcja ta, czyli biały olejek kamforowy jest praktycznie bezbarwny. Olejek zawiera w składzie kamforę, ale nie jest ona dominująca, dlatego zapach nie jest typowy dla kamfory, lecz jest dość przyjemny, zbliżony do drzewa różanego. Natomiast dzięki zawartości kamfory ten olejek może być niezwykle pomocny w leczeniu stanów zapalnych i bólu, jak również przewlekłego trądziku. Jest często stosowany w olejkach do masażu gdyż pozwala złagodzić sztywność i skurcze mięśni. W sferze psychicznej jest bardzo dobry na uspokojenie nerwów i apatię.

Zmniejsza przekrwienie, dlatego bywa stosowany w produktach, których celem jest przyniesienie ulgi w przypadku dolegliwości górnych dróg oddechowych. Działa przeciwskurczowo, zmniejszając bolesne skurcze mięśni. Ma działanie znieczulające, daje uczucie ochłodzenia na skórze i zmniejsza ból. Ma również właściwości przeciwzapalne. Jest składnikiem preparatów do leczenia chorób skóry i grzybic.

Biały olejek kamforowy działa również odstraszająco na owady, szczególnie ćmy i muchy.

Uwagi: Olejek należy stosować w odpowiednio dużym rozcieńczeniu. Nie stosować na otwarte rany i oparzenia. Nie stosować wewnętrznie.

Więcej informacji
Nazwa botaniczna:Cinnamomum camphora Ness et Eberm.
Numer WE (EINECS)296-431-9
Numer CAS8008-51-3
INCICinnamomum camphora wood oil
Rodzaj produktuNaturalny olejek eteryczny destylowany parą wodną
Metoda otrzymaniaDestylacja parą wodną
Nuty zapachoweŚrodkowe, baza
SurowiecDrewno
PochodzienieChiny
Kamforowiec/Kamfora biała (Cinnamomum camphora): Olejek eteryczny z drewna kamforowca