Czarne mydło afrykańskie

Już od 9,97 zł

Autentyczne, prawdziwe czarne mydło afrykańskie pochodzące z Ghany w Afryce. Wyrabiane ręcznie, tradycyjnymi metodami i według receptur przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Mydło nie jest piękne, raczej prymitywne ale właściwościami bije wszystkie inne. Polecamy dla osób o wrażliwej skórze, i skórze z różnymi problemami. Mydło to może być również bazą do tworzenia innych produktów – nie ograniczaj się do używania go w stanie takim jakim jest!

Kod: BB151
Dostępność:
W magazynie
Kategorie: Bazy , Bazy do wyrobu mydła ,

Prawdziwe afrykańskie czarne mydło wyrabiane według tradycyjnej, wielowiekowej receptury z Zachodniej Afryki. Nasze mydło pochodzi z Ghany w Afryce, gdzie jest produkowane ręcznie przez mieszkańców wiosek w ramach programu sprawiedliwego handlu Fair Trade.

Afrykańskie czarne mydło na pierwszy rzut oka wcale nie wygląda jak mydło. Bardziej przypomina sprasowane trociny o różnych odcieniach brązu i ziemistym zapachu. Jest również bardzo kruche, miękkie i łatwo chłonie wilgoć. Z tego powodu używanie go w naturalnej formie może nastręczać problemów.

Pomimo wad, to prymitywne mydło zdobywa jednak coraz większą popularność na całym świecie. Cenione jest szczególnie za lecznicze i antybakteryjne właściwości. Stosowane jest do łagodzenia objawów różnorodnych dolegliwości skórnych, takich jak trądzik, egzema, łuszczyca, łojotok, przebarwienia, itp. Może być używane do mycia włosów i całego ciała, w tym twarzy, do zmywania makijażu. Dzięki zawartości naturalnej gliceryny, antyoksydantów, składników mineralnych i witamin doskonale pielęgnuje skórę i nie wysusza jej jak to czynią tradycyjne mydła.

W istocie jest bardziej prawdziwym mydłem, niż to, które zwykle używamy na co dzień, będące mieszaniną detergentów. Warto zwrócić uwagę, że skóra człowieka z nowoczesnymi mydłami ma kontakt raptem od półwiecza a z naturalnym mydłem, takim jak mydło afrykańskie od tysiącleci. Nic więc dziwnego, że nowoczesne mydła są często powodem różnych problemów zdrowotnych a naturalne, prymitywne mydło działa wręcz leczniczo. Pomimo naturalnego pochodzenia mydło daje obfitą pianę.

Ponieważ zawiera dużą ilość naturalnej gliceryny należy je przechowywać w zamkniętym pojemniku lub woreczku foliowym, gdyż w przeciwnym razie w wilgotnym pomieszczeniu mydło może ulec nawet całkowitemu rozpuszczeniu – pochłaniając wodę z powietrza.

Naturalne czarne mydło afrykańskie można używać w postaci takiej jakiej jest. Można go również użyć jako bazę lub składnik do tworzenia innych produktów. Dodając wodę można otrzymać mydło w formie pasty. Może być łączone z bazami przeznaczonymi do produkcji mydła przez zalewanie.

Uwaga! Mydło jest silnie higroskopijne ze względu na dużą zawartość gliceryny. W wyniku przyciągania wody z powietrza mydło może się „pocić” i rozmiękać. Na powierzchni mydła może pojawiać się biały nalot, co jest naturalnym objawem.

Skład INCI: Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Theobroma Cacao Ash

 

"
Czarne mydło afrykańskie