Dimetikon (Dimethicone) 1000

Dimetikon 1000 jest lekkim olejem silikonowym o średniej gęstości. Jest doskonałym składnikiem kosmetycznym do pielęgnacji skóry i włosów, o szerokim zastosowaniu. Zapewnia naturalne nawilżenie, dodaje kosmetykom miękkości, lekkości, smarowności, zmniejsza kleistość. Zapewnia skórze ochronną, oddychającą barierę.

Kod: LQ8
Dostępność:
Brak w magazynie

Dimetikon jest bezbarwnym, bezzapachowym, nielotnym i obojętnym olejem silikonowym wytwarzanym na bazie krzemionki, stanowi wielocząsteczkowe połączenie krzemoorganiczne. Charakteryzuje się właściwościami oleofobowymi, lipofobowymi i hydrofobowymi.

Wykazuje się działaniem osłonowym do tkanek – chroniąc skórę i błony śluzowe przed czynnikami zewnętrznymi. Jest obojętny fizjologicznie, mało reaktywny, nie posiada żadnego działania toksycznego. Te i inne cechy sprawiają, że dimetikon znajdują szerokie zastosowanie w produktach kosmetycznych i farmaceutycznych.

Dimetikon występuje w różnych wariantach lepkości. Dimetikon 1000 ma lepkość 1000 cSt (centistokes) jest średniej gęstości i ma doskonałe właściwości ochronne. Po nałożeniu na skórę lub włosy zapewnia długotrwały miękki i aksamitny w dotyku efekt. Znakomicie poprawia smarowność i odczucie, które występuje po nałożeniu kosmetyków na skórę. Zmniejsza tłustość i lepkość. Zmniejsza napięcie powierzchniowe, co ułatwia aplikację produktów. Jest to szczególnie istotne w przypadku tłustych i ciężkich preparatów.

Dimetikon na powierzchni skóry i włosów tworzy delikatny film, który chroni przed czynnikami zewnętrznymi i zapobiega utracie wody, a jednocześnie umożliwia skórze oddychanie. Ponadto przedłuża działanie składników aktywnych chroniąc je przed szkodliwym działaniem powietrza czy szybkim wyparowaniem ze skóry i włosów. Ma właściwości zmiękczające i nawilżające.

Poprawia rozczesywanie włosów na mokro i sucho. Zwiększa miękkość i blask włosów. Zapobiega ich elektryzowaniu się.

W produktach pielęgnacyjnych i kosmetykach zaleca się używać w ilości 1 – 30%, najczęściej 2 – 3%.