Dimetikon (Dimethicone) 350

Już od 12,39 zł

Dimetikon 350 jest olejem silikonowym o niskiej lepkości. Charakteryzuje się niskim napięciem powierzchniowym i łatwością rozprzestrzeniania.

Kod: LQ22
Dostępność:
W magazynie

Dimetikon występuje w różnych wariantach lepkości. Dimetikon 350 ma lepkość 350 cSt (centistokes) i w porównaniu do dimetikonu 1000 jest rzadką cieczą (dimetikon 1000 jest gęsty).

Dimetikon jest bezbarwnym, bezzapachowym, nielotnym i obojętnym olejem silikonowym wytwarzanym na bazie krzemionki, stanowi wielocząsteczkowe połączenie krzemoorganiczne.

Charakteryzuje się właściwościami oleofobowymi, lipofobowymi i hydrofobowymi. Wykazuje się działaniem osłonowym do tkanek – chroniąc skórę i błony śluzowe przed czynnikami zewnętrznymi. Jest obojętny fizjologicznie, mało reaktywny, nie posiada żadnego działania toksycznego. Te i inne cechy sprawiają, że dimetikon znajdują szerokie zastosowanie w produktach kosmetycznych i farmaceutycznych.

Dimetikon po nałożeniu na skórę lub włosy zapewnia długotrwały miękki i aksamitny w dotyku efekt. Znakomicie poprawia smarowność i odczucie, które występuje po nałożeniu kosmetyków na skórę. Zmniejsza tłustość i lepkość. Zmniejsza napięcie powierzchniowe, co ułatwia aplikację produktów. Jest to szczególnie istotne w przypadku tłustych i ciężkich preparatów.

Dimetikon na powierzchni skóry i włosów tworzy delikatny film, który chroni przed czynnikami zewnętrznymi i zapobiega utracie wody, a jednocześnie umożliwia skórze oddychanie. Ponadto przedłuża działanie składników aktywnych chroniąc je przed szkodliwym działaniem powietrza czy szybkim wyparowaniem ze skóry i włosów. Ma właściwości zmiękczające i nawilżające.

Poprawia rozczesywanie włosów na mokro i sucho. Zwiększa miękkość i blask włosów. Zapobiega ich elektryzowaniu się.

W produktach pielęgnacyjnych i kosmetykach zaleca się używać w ilości 1 – 30%, najczęściej 2 – 3%.

Dimetikon (Dimethicone) 350