Masło aloesowe
Masło aloesowe

Masło aloesowe

8,49 zł

Masło aloesowe łączy w sobie cenne właściwości aloesu i oleju kokosowego. Doskonale nawilża i koi, jest idealne dla skóry suchej, wrażliwej, dojrzałej. Wykazuje się działaniem leczniczym i może być stosowane w najróżniejszych problemach skórnych. Nadaje się do wszelkiego typu produktów pielęgnacyjnych, mydła, bomb kąpielowych, itp.

BB117
opcja :
Ilość:

Opis

Masło aloesowe otrzymuje się w procesie ekstrakcji aloesu przy użyciu frakcji tłuszczowych oleju kokosowego. Jest nieco twardsze i ma nieco wyższą temperaturę topnienia niż olej kokosowy, ale topi się w zetknięciu ze skórą.

Zawiera wszystkie kluczowe właściwości aloesu, które harmonizują z właściwościami oleju kokosowego. Z tego względu jest to niezwykle cenny środek w luksusowych kosmeceutykach do pielęgnacji skóry i włosów, a także w produktach leczniczych.

Przede wszystkim masło aloesowe charakteryzuje się wybitnie kojącym i nawilżającym działaniem. Posiada bardzo dobre właściwości przeciwzapalne i odżywcze. Wspomaga dostarczanie do skóry składników aktywnych. Jest idealnym nośnikiem dla olejków eterycznych.

Nadaje się do każdego typu skóry. Zalecane jest w przypadku różnorodnych problemów skórnych, w przypadku skóry przesuszonej, uszkodzonej z powodu wiatru, chłodu, słońca, w leczeniu egzemy, łuszczycy, trądziku różowatego.

Masło aloesowe jest wygodnym i efektywnym sposobem włączenia do różnorodnych produktów cennych właściwości aloesu. Może być dodawane jako składnik aktywny już w niewielkiej ilości na poziomie 1-20%. Może być również używane w czystej postaci, bez żadnych dodatków.

Zalecane użycie:

  • Kremy:1 - 20%
  • Balsamy:5 - 100%
  • Mydła:3 - 12%
  • Odżywki:1 - 5%

Szczegóły produktu

Nazwa botaniczna
Aloe barbadensis Mill.
Nazwa INCI
Aloe Barbadensis Leaf (20%), Cocos Nucifera Oil (80%)
Numer CAS
8001-31-8/85507-69-3
Numer WE (EINECS)
232-282-8/287-390-8
Skład
Aloe Barbadensis Leaf (20%), Cocos Nucifera Oil (80%)
Typ
otrzymane z oleju roślinnego, 100% naturalne
Surowiec
olej
Metoda otrzymywania
uwodornienie oleju roślinnego
Pochodzenie
Ameryka Środkowa
Masło aloesowe

Masło aloesowe

8,49 zł