Masło Waniliowe

Masło waniliowe o cudownym, kojącym aromacie prawdziwej wanilii. To lekkie, delikatne masło jest idealne zarówno by je stosować samodzielnie, jak również dodawać do kremów i innych kosmetyków.

Kod: BB130
Dostępność:
Brak w magazynie

Masło waniliowe otrzymane na bazie oleju migdałowego. Zawiera naturalny olejek eteryczny ze wanilii. Na rynku jest wiele różnych „waniliowych” kosmetyków, bowiem ciepły aromat waniliowy jest nie tylko lubiany ale również ma pozytywny wpływ na nasz nastrój. Aczkolwiek zwykle zawierają substytuty wanilii, z których żaden nie dorównuje prawdziwej wanilii. Nie może to dziwić, bowiem dobre ekstrakty waniliowe nie należą do tanich, a już esencje eteryczne ceną przewyższają najdroższe olejki różane. Nasze masło waniliowe jest więc niepowtarzalną okazją na czerpanie korzyści z prawdziwej wanilii.

Wanilia działa pobudzająco, pomaga w wyczerpaniu, depresji, nadpobudliwości nerwowej i impotencji. Pozytywnie wpływa na układ pokarmowy, normalizuje apetyt. Ma kompleksowe działanie na skórę, którą oczyszcza, odżywia i wygładza. Masło waniliowe szybko się topi w kontakcie ze skórą, łatwo się rozprowadza i wchłania, doskonale nawilżając i uelastyczniając skórę.

Masło może być stosowane na skórę w czystej postaci. Można go również dodawać do kremów, maseł do ciała, lotionów, balsamów do ust, odżywek, mydła, bomb do kąpieli.

Przechowywanie i trwałość

By masło nie straciło nic na intensywności aromatu należy je przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach, najlepiej w chłodnym i ciemnym miejscu. Odpowiednio przechowywane może być zdatne do użycia przez okres do dwóch lat.