Olej kukui

Olej kukui

5,54 zł

Olej kukui – wyśmienity olej dla przesuszonej skóry, idealny dla ochrony skóry na czas zimna i słoty. Lekki i nietłusty olej, łatwo wnikający w skórę. Polecany do kosmetyków ochronnych i regeneracyjnych, ochrony skóry przed zimnem i wiatrem, łagodzenia poparzeń słonecznych i odmrożeń skóry, a także łagodzenia objawów egzemy, łuszczycy i wysypki.

kod produktu: OY68
opcja :
Ilość:

Opis

Olej kukui tłoczony jest z nasion tungowca molukańskiego (Aleurites moluccanus), drzewa należącego do rodziny Wilczomleczowatych. Tungowiec molukański prawdopodobnie wywodzi się z Polinezji i rozprzestrzeniał się wraz z postępującym osadnictwem ludzi, którzy zabierali nasiona ze sobą i sadzili na kolejnych wyspach. Tak też zapewne dotarł do Hawajów, których jest oficjalnym symbolem. W języku hawajskim drzewo nazywane jest kukui, co oznacza oświecenie.

Dla tubylców tungowiec był cennym lekarstwem i źródłem surowców do różnorodnych zastosowań. Wykorzystywali drewno, korę, liście, kwiaty, niedojrzałe owoce i nasiona. Z nasion tungowca, zwanych potocznie orzechami kukui lub bankul wykonuje się modną biżuterię. Ponieważ zawierają znaczną ilość tłuszczu w przeszłości używano ich jako lamp do oświetlania, a nawet do odmierzania czasu. Jeden bankul palił się około 15 minut, czyli 4 bankule odpowiadały godzinie.

Olej kukui ma bardzo dobre parametry kosmetyczne, mimo tego trudno znaleźć kosmetyki z tym olejem. Zawiera znaczną ilość nienasyconych kwasów tłuszczowych, przede wszystkim linolowego, oleinowego i kwasu alfa-linolenowego (ALA). Szybko się wchłania, nie pozostawiając tłustej plamy na skórze. Tradycyjnie wykorzystywany jest do leczenia ran i oparzeń. Pomocny jest również w przypadku wysypki, suchości i swędzenia skóry.

Jest bardzo dobrym olejem zarówno na czas narażenia skóry poparzenia słoneczne, jak również na okres jesieni i zimy, gdy skóra narażona jest wiatr i zimno. Polecany jest jako odżywka do skóry suchej i zniszczonych włosów.

Przechowywanie i użycie: Olej kukui jest wrażliwy na utlenianie, dlatego należy zwracać uwagę by był przechowywany w szczelnym opakowaniu, w chłodnym i ciemnym miejscu. By przedłużyć jego trwałość można dodać witaminy E. Olej nie nadaje się do spożycia, wyłącznie do użytku kosmetycznego.

Parametry

Nazwa botaniczna
Aleurites moluccanus (L.) Willd.
Nazwa INCI
Aleurites Moluccana Seed Oil
Synonimy/Inne nazwy
Kukui Nut Oil
Typ
Naturalny i 100% czysty olej roślinny
Surowiec
orzechy
Metoda otrzymywania
rafinowany
Pochodzenie
Malezja

Olej kukui

5,54 zł