Ogórecznik (Borago officinalis): Olej z nasion nierafinowany, tłoczony na zimno, eko 20% GLA

Już od 8,27 zł

Organiczny olej z nasion ogórecznika, tłoczny na zimno, nierafinowany. Zawartość kwasu gamma-linolenowego (GLA) nie mniej niż 20%. Olej ogórecznikowy jest najlepszym naturalnym źródłem tego niezbędnego dla zdrowia kwasu tłuszczowego.

Kod: OY95
Dostępność:
W magazynie

Olej otrzymywany z nasion ogórecznika lekarskiego (Borago officinalis) jest najlepszym naturalnym źródłem kwasu gamma-linolenowego (GLA), zaliczanego do wyższych wielonienasyconych kwasów tłuszczowych (WNKT). Jest kwasem o wyjątkowych i bardzo różnych właściwościach od typowych dla tej grupy, np. występującego w dużych ilościach w olejach roślinnych kwasu linolowego.

GLA ma bardzo wysoką aktywność biologiczną i dla organizmu ludzkiego stanowi niezmiernie ważny element, będący kluczem do optymalnego zdrowia i urody. Jego niedobór w organizmie może powodować poważne problemy. Nie ma go w mleku krowim, ale występuje w mleku kobiecym, ponieważ jest niezbędnym elementem prawidłowego rozwoju mózgu i całego układu nerwowego. GLA wspomaga działanie układu immunologicznego i skutecznie zapobiega rozwojowi stanów zapalnych, które leżą u podłoża wielu chorób i dolegliwości.

Liczne dobrodziejstwa GLA sprawiają, że olej z ogórecznika stosowany jest w profilaktyce i leczeniu najróżniejszych problemów zdrowotnych. Używany jest dla łagodzenia bólu, obrzęku, stanów zapalnych i sztywności w przypadku reumatoidalnego zapalenia stawów. Daje pozytywne wyniki dla wielu różnych dolegliwości skóry, takich jak atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, wyprysk, trądzik, trądzik różowaty, suchość, zmarszczki, przedwczesne starzenie się skóry. Zmniejsza ryzyko wystąpienia chorób nowotworowych, może również poprawiać skuteczność leczenia. Może zapobiegać licznym dolegliwościom (choroby układu nerwowego, cukrzyca, stany tzw. suchego oka, osteoporoza, reumatoidalne zapalenie stawów, alergie, choroby serca, nadciśnienie, ADHD, nadciśnienie tętnicze, alkoholizm, stany napięcia przedmiesiączkowego, menopauza, wrzody żołądka i dwunastnicy, egzema).

Niedobór GLA dla włosów i skóry jest katastrofalny - prowadzi do spadku stężenia prostaglandyn, co sprzyja powstawaniu wielu problemów, takich jak: zmiany skórne, zapalenie skóry, łojotok, trądzik, łupież, łamliwość włosów i paznokci, wypadanie włosów, łuszczyca. Powoduje osłabienie barier ochronnych skóry – skóra staje się sucha, szorstka, nieelastyczna, ze zmarszczkami.

GLA wchodzi on w skład fosfolipidów budujących błony komórkowe, mając wpływ na transport substancji odżywczych. Jest elementem budulcowym składników cementu międzykomórkowego spajającego komórki naskórka. Wpływa korzystnie na krążenie krwi w skórze, poprawiając jej odżywienie, dotlenienie i usuwanie toksyn, co poprawia strukturę, wygląd i koloryt skóry.

Wnikając do głębszych warstw skóry GLA jest przekształcany w prostaglandyny. Dzięki temu chroni skórę przed infekcjami, przeciwdziała alergii, likwiduje stany zapalne i spowalnia starzenie się skóry.

W aplikacjach kosmetycznych zaleca się stosować olej ogórecznika rozcieńczony w stężeniu do 15%. Można go na przykład połączyć z innym olejem (migdałowy, arganowy, itp.).

Więcej informacji
Nazwa botaniczna:Borago officinalis L.
Numer CAS84012-16-8
Numer WE (EINECS)281-661-4
INCIBorago officinalis seed oil
Rodzaj olejuOlej roślinny, tłoczony na zimno, nierafinowany
Metoda otrzymaniaTłoczenie na zimno w prasie
SurowiecNasiona
PochodzienieWielka Brytania
Ogórecznik (Borago officinalis): Olej z nasion nierafinowany, tłoczony na zimno, eko 20% GLA