Olejek eteryczny cytrynowy

Olejek cytrynowy (Citrus limonum)

5,69 zł

Naturalny olejek eteryczny cytrynowy, czysty 100%, destylowany parą wodną ze świeżych skórek z owoców cytryn. Jeden z podstawowych olejków eterycznych, które warto mieć w domu. Nasze olejki eteryczne są tak dobre, że nadają się do aromaterapii, kosmetyków, a nawet może je używać w kuchni.

kod produktu: EO33
opcja :
Ilość:

Opis

Cytryna pochodzi z Indii, obecnie uprawiana jest w całym regionie Morza Śródziemnego a także innych częściach świata. Olejek otrzymuje się z wierzchniej warstwy skórki cytryny, przy czym owoce zielone dostarczają zdecydowanie więcej olejku niż owoce w pełni dojrzałe.

Podstawowe właściwości

Olejek cytrynowy jest nie tylko popularny ale również posiada liczne cenne właściwości, czym przypomina witaminę P. Jest olejkiem uniwersalnym i bezpiecznym. Ma działanie ogólnie pobudzające, tonizujące, wzmacniające odporność, regulujące metabolizm, antyseptyczne, przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe. Jest dobrym antyseptykiem powietrza i może służyć do jego odkażania i odświeżania. Istotą olejku cytrynowego jest również regulowanie funkcji wątroby i układu pokarmowego oraz działanie przeciwwymiotne. Korzystnie wpływa na mikrokrążenie, zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych i pobudza regenerację tkanek. Pomaga także w osłabieniu, zmęczeniu, zaburzeniach koncentracji, w chorobach zakaźnych - pomagając uniknąć ponownego zakażenia. Ma znakomity wpływ na skórę, dzięki czemu skuteczny jest w takich problemach jak przedwczesne starzenie się, wysypki, czyraki, brodawki, opryszczka, wągry, świerzb, łojotok, trądziku, żylaki, piegi i inne. W sumie jest jednym z takich olejków, które zawsze powinniśmy mieć pod ręką.

Zewnętrznie:

  • Miejscowo w przypadku dolegliwości skóry i paznokci.
  • Dla rozjaśnienia i odświeżenia cery twarzy, dla zmniejszenia piegów i zmarszczek, na skórę przetłuszczającą się, dla wzmocnienia łamliwych paznokci i na spierzchnięte dłonie.
  • Masaż odchudzający i antycellulitowy. Może być łączony z innymi olejkami eterycznymi.
  • W celu dezynfekcji i odświeżenia pomieszczeń, lodówek, szaf, itp.

Wewnętrznie:

  • 1-2 krople trzy do czterech razy dziennie.

Środki ostrożności: Po zastosowaniu olejku na skórę nie wolno wystawiać się na otwarte słońce, ponieważ może wystąpić fotouczulenie. W przypadku skóry wrażliwej olejek należy odpowiednio rozcieńczyć. Przy pierwszym użyciu należy wykonać test na wewnętrznej stronie przedramienia. Olejku nie zaleca się stosować w pierwszych trzech miesiącach ciąży.

Parametry

Nazwa botaniczna
Citrus limon (L.) Burm.f.
Nazwa INCI
Citrus limon peel oil
Synonimy/Inne nazwy
Citrus Medica Limonum Oil, Lemon Peel Oil, Limon, Limoun, Limone, Citrus limon (L.) Osbeck
Typ
Naturalny i 100% czysty olejek eteryczny
Surowiec
skórki z cytryn
Metoda otrzymywania
Destylacja parą wodną
Pochodzenie
Włochy
Olejek eteryczny cytrynowy

Olejek cytrynowy (Citrus limonum)

5,69 zł