Peeling pumeksowy (proszek)

Już od 4,98 zł

Peeling pumeksowy. Zmielony na drobny proszek pumeks wulkaniczny. W mydłach, żelach pod prysznic i innych produktach używany jest jako składnik złuszczający, czyszczący i modyfikujący kolor.

Kod: SL66
Dostępność:
W magazynie

Do celów kosmetycznych używany jest wyselekcjonowany pumeks o niskiej gęstości i wysokiej czystości, która jest niezbędna w kosmetykach i produktach pielęgnacyjnych. Naturalna struktura spienionych pęcherzyków pumeksu zapewnia doskonałe właściwości złuszczające, jak również wysoką chłonność ciekłych składników i zapachów. Dzięki bardzo niskiemu ciężarowi właściwemu drobiny pumeksu mogą być zawieszone w produkcie.

Pumeks od dawna jest popularnym składnikiem ściernym dodawanym do mydła. Najczęściej stosowany jest jako składnik złuszczający w produktach do pielęgnacji oraz mycia ciała, rąk i stóp. Pumeks złuszcza naskórek usuwając martwe komórki, oczyszcza pory, masuje skórę pobudzając mikrokrążenie.

Produkty do mycia i czyszczenia oparte na pumeksie usuwają najbardziej uporczywy bród bez konieczności stosowania agresywnych środków chemicznych. Ponieważ jest to produkt całkowicie ekologiczny i skuteczny jego zastosowanie pozwala wykluczyć z użycia szkodliwych dla środowiska syntetycznych mikrogranulek używanych dotychczas w środkach czyszczących.

Termin przydatności: Zalecamy użycie pumeksu w swoich produktach do 12 miesięcy od zakupu.

Peeling pumeksowy (proszek)