Zamknij
Koszyk (Pusty) 0
olejek eteryczny ze słodkiej pomarańczy

Pomarańcza słodka (Citrus sinensis) olejek eteryczny tłoczony

5,07 zł

Prawdziwy, naturalny olejek eteryczny tłoczony ze świeżych skórek słodkiej pomarańczy. Nasz olejek idealny jest do aromaterapii, kosmetyków, mydła. Może mieć również zastosowanie spożywcze, np. do aromatyzowania ciast i deserów.

Wybierz:

Specyfikacja

Nazwa botaniczna
Citrus sinensis (L.) Osbeck

Nazwa INCI
Citrus sinensis

Numer CAS
8028-48-6

Numer WE (EINECS)
232-433-8

Typ
Naturalny i 100% czysty olejek eteryczny, tłoczony

Surowiec
Skórki ze świeżych pomarańcz

Metoda otrzymywania
Tłoczenie na zimno

Pochodzenie
Brazylia

Nuty zapachowe
Górne

Kolebką słodkiej pomarańczy jest rejon pomiędzy Himalajami i Chinami. Do Europy sprowadzili ją Portugalczycy około roku 1400. Obecnie jest hodowana na wielu kontynentach dla smacznych owoców.

Podstawowe właściwości:

Olejek pomarańczowy ma działanie kojące, uspokajające, zmniejsza napięcie nerwowe i pomaga w bezsenności. Skuteczny w przypadku bolesnych skurczy, zaparć i biegunki. Normalizuje ciśnienie tętnicze, stymuluje układ limfatyczny. Wzmacnia system odpornościowy i może pomóc obniżyć gorączkę w przypadku przeziębień i grypy. Może być również stosowany do odkażania powietrza.

Zewnętrznie: Bardzo dobry do masażu w przypadku bólu w dolegliwościach zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa. Masaż brzucha pozwala zwalczać zaparcia i niestrawność. W kremach do twarzy rewitalizuje skórę. Jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę.

Wewnętrznie: 1-2 krople trzy do czterech razy dziennie. Na przykład w postaci aerozolu.

Uwaga! W trakcie stosowania olejku pomarańczowego należy unikać dłuższej ekspozycji na słońce, ponieważ może powodować fotouczulenia.

Polecane olejki do mieszanek z olejkiem słodkiej pomarańczy: Lawenda, bergamotka, drzewo różane, cytryna, szałwia, mirra, drzewo sandałowe, gałka muszkatołowa, cynamon, goździki.