Olejek pomarańczowy (Citrus sinensis), tłoczony
Olejek pomarańczowy (Citrus sinensis), tłoczony

Olejek pomarańczowy (Citrus sinensis), tłoczony

5,07 zł

Prawdziwy, naturalny olejek eteryczny tłoczony ze świeżych skórek słodkiej pomarańczy. Nasz olejek idealny jest do aromaterapii, kosmetyków, mydła. Może mieć również zastosowanie spożywcze, np. do aromatyzowania ciast i deserów.

EO55
opcja :
Ilość:

Opis

Kolebką słodkiej pomarańczy jest rejon pomiędzy Himalajami i Chinami. Do Europy sprowadzili ją Portugalczycy około roku 1400. Obecnie jest hodowana na wielu kontynentach dla smacznych owoców.

Podstawowe właściwości:

Olejek pomarańczowy ma działanie kojące, uspokajające, zmniejsza napięcie nerwowe i pomaga w bezsenności. Skuteczny w przypadku bolesnych skurczy, zaparć i biegunki. Normalizuje ciśnienie tętnicze, stymuluje układ limfatyczny. Wzmacnia system odpornościowy i może pomóc obniżyć gorączkę w przypadku przeziębień i grypy. Może być również stosowany do odkażania powietrza.

Zewnętrznie: Bardzo dobry do masażu w przypadku bólu w dolegliwościach zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa. Masaż brzucha pozwala zwalczać zaparcia i niestrawność. W kremach do twarzy rewitalizuje skórę. Jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę.

Wewnętrznie: 1-2 krople trzy do czterech razy dziennie. Na przykład w postaci aerozolu.

Uwaga! W trakcie stosowania olejku pomarańczowego należy unikać dłuższej ekspozycji na słońce, ponieważ może powodować fotouczulenia.

Polecane olejki do mieszanek z olejkiem słodkiej pomarańczy: Lawenda, bergamotka, drzewo różane, cytryna, szałwia, mirra, drzewo sandałowe, gałka muszkatołowa, cynamon, goździki.

Szczegóły produktu

Nazwa botaniczna
Citrus sinensis (L.) Osbeck
Nazwa INCI
Citrus sinensis
Numer CAS
8028-48-6
Numer WE (EINECS)
232-433-8
Typ
Naturalny i 100% czysty olejek eteryczny
Surowiec
skórki słodkich pomarańcz
Metoda otrzymywania
Tłoczenie na zimno
Pochodzenie
Brazylia
Nuty zapachowe
Górne
Olejek pomarańczowy (Citrus sinensis), naturalny olejek eteryczny ze słodkiej pomarańczy

Olejek pomarańczowy (Citrus sinensis), tłoczony

5,07 zł