Pomarańcza słodka (Citrus sinensis): Olejek eteryczny tłoczony ze skórek owoców pomarańczy

Już od 5,07 zł

Prawdziwy, naturalny olejek eteryczny tłoczony ze świeżych skórek słodkiej pomarańczy. Nasz olejek idealny jest do aromaterapii, kosmetyków, mydła. Może mieć również zastosowanie spożywcze, np. do aromatyzowania ciast i deserów.

Kod: EO55
Dostępność:
W magazynie

Kolebką słodkiej pomarańczy jest rejon pomiędzy Himalajami i Chinami. Do Europy sprowadzili ją Portugalczycy około roku 1400. Obecnie jest hodowana na wielu kontynentach dla smacznych owoców.

Podstawowe właściwości:

Olejek pomarańczowy ma działanie kojące, uspokajające, zmniejsza napięcie nerwowe i pomaga w bezsenności. Skuteczny w przypadku bolesnych skurczy, zaparć i biegunki. Normalizuje ciśnienie tętnicze, stymuluje układ limfatyczny. Wzmacnia system odpornościowy i może pomóc obniżyć gorączkę w przypadku przeziębień i grypy. Może być również stosowany do odkażania powietrza.

Zewnętrznie: Bardzo dobry do masażu w przypadku bólu w dolegliwościach zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa. Masaż brzucha pozwala zwalczać zaparcia i niestrawność. W kremach do twarzy rewitalizuje skórę. Jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę.

Wewnętrznie: 1-2 krople trzy do czterech razy dziennie. Na przykład w postaci aerozolu.

Uwaga! W trakcie stosowania olejku pomarańczowego należy unikać dłuższej ekspozycji na słońce, ponieważ może powodować fotouczulenia.

Polecane olejki do mieszanek z olejkiem słodkiej pomarańczy: Lawenda, bergamotka, drzewo różane, cytryna, szałwia, mirra, drzewo sandałowe, gałka muszkatołowa, cynamon, goździki.

Więcej informacji
Nazwa botaniczna:Citrus sinensis (L.) Osbeck
Numer WE (EINECS)232-433-8
Numer CAS8008-57-9
INCICitrus sinensis oil
Rodzaj produktuNaturalny olejek eteryczny tłoczony
Metoda otrzymaniaTłoczenie na zimno
Nuty zapachoweGórne
SurowiecSkórki z owoców
PochodzienieBrazylia
Pomarańcza słodka (Citrus sinensis): Olejek eteryczny tłoczony ze skórek owoców pomarańczy