Olejek pomarańczowy (Citrus sinensis), tłoczony

5,07 zł

(4.12 netto)

Prawdziwy, naturalny olejek eteryczny tłoczony ze świeżych skórek słodkiej pomarańczy. Nasz olejek idealny jest do aromaterapii, kosmetyków, mydła. Może mieć również zastosowanie spożywcze, np. do aromatyzowania ciast i deserów.

opcja :
Ilość:
   olejek eteryczny ze słodkiej pomarańczy
   Olejek pomarańczowy (Citrus sinensis), tłoczony
   keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left

   Opis

   Kolebką słodkiej pomarańczy jest rejon pomiędzy Himalajami i Chinami. Do Europy sprowadzili ją Portugalczycy około roku 1400. Obecnie jest hodowana na wielu kontynentach dla smacznych owoców.

   Podstawowe właściwości:

   Olejek pomarańczowy ma działanie kojące, uspokajające, zmniejsza napięcie nerwowe i pomaga w bezsenności. Skuteczny w przypadku bolesnych skurczy, zaparć i biegunki. Normalizuje ciśnienie tętnicze, stymuluje układ limfatyczny. Wzmacnia system odpornościowy i może pomóc obniżyć gorączkę w przypadku przeziębień i grypy. Może być również stosowany do odkażania powietrza.

   Zewnętrznie: Bardzo dobry do masażu w przypadku bólu w dolegliwościach zwyrodnieniowych stawów i kręgosłupa. Masaż brzucha pozwala zwalczać zaparcia i niestrawność. W kremach do twarzy rewitalizuje skórę. Jest bardzo dobrze tolerowany przez skórę.

   Wewnętrznie: 1-2 krople trzy do czterech razy dziennie. Na przykład w postaci aerozolu.

   Uwaga! W trakcie stosowania olejku pomarańczowego należy unikać dłuższej ekspozycji na słońce, ponieważ może powodować fotouczulenia.

   Polecane olejki do mieszanek z olejkiem słodkiej pomarańczy: Lawenda, bergamotka, drzewo różane, cytryna, szałwia, mirra, drzewo sandałowe, gałka muszkatołowa, cynamon, goździki.

   Nazwa botaniczna
   Citrus sinensis (L.) Osbeck
   Nazwa INCI
   Citrus sinensis
   Numer CAS
   8028-48-6
   Numer WE (EINECS)
   232-433-8
   Typ
   Naturalny i 100% czysty olejek eteryczny
   Surowiec
   skórki słodkich pomarańcz
   Metoda otrzymywania
   Tłoczenie na zimno
   Pochodzenie
   Brazylia
   Nuty zapachowe
   Górne
   olejek eteryczny ze słodkiej pomarańczy

   Olejek pomarańczowy (Citrus sinensis), tłoczony

   5,07 zł

   (4.12 netto)