Róża damasceńska (Rosa damascena): Absolut z kwiatów

Już od 37,60 zł

Absolut z kwiatów róży damasceńskiej (Rosa damascena). Prawdziwy, naturalny olejek różany 100% czysty, bez jakichkolwiek dodatków.

Kod: EO58
Dostępność:
W magazynie

Róża damasceńska jest krzewem pochodzenia azjatyckiego. Otrzymywany z niej olejek ma piękny, bardzo złożony, głęboki kwiatowy zapach. Nie bez powodu ma reputację najlepszego olejku do perfum.

Olejek absolut otrzymuje się metodą maceracji płatków róż w rozpuszczalniku spożywczym. Absoluty z reguły mają głębszy i bogatszy zapach niż olejki z destylacji parowej.

Olejek różany jest jednym z najdroższych i najcenniejszych na rynku. Na wyprodukowanie 1 kg olejku potrzeba aż 5 ton płatków róż. Z tego powodu jest on również bardzo często fałszowany. Róża jest wiązana z Wenus, boginią miłości i piękna. Jest to także symbol życia, duchowej podróży w kierunku boskości, ciszy i tajemnicy. Avicenna, genialny filozof i lekarz żyjący w dziesiątym wieku twierdził, że róża ma moc zwiększenia pamięci i sprawności mózgu.

Podstawowe właściwości:

Właściwości lecznicze olejku różanego znane są od czasów starożytnych. Oprócz właściwości ściągających, tonizujących i zmiękczających skórę, regeneracyjnych i uszczelniających naczynia krwionośne - posiada działanie bardziej subtelne, polegające na stymulowaniu wibracji energetycznych na wszystkich poziomach ciała ludzkiego. Olejek różany ma również właściwości uspokajające i przeciwdepresyjne. Zaleca się w przypadku zaburzeń związanych ze stresem, w bezsenności, napięciu nerwowym. Jest też dobrym środkiem antyseptycznym, idealny w przypadku infekcji bakteryjnych i wirusowych. Jest pożądanym składnikiem afrodyzjaków.

Olejek różany działa również jako tonik dla serca, układu krążenia, wątroby, żołądka i macicy, a ponadto pomaga oczyścić organizm. Zdecydowanie bardzo uniwersalny, ponieważ reguluje również apetyt, zapobiega i łagodzi skurcze brzucha, zaparcia i nudności. Idealny i bezcenny. Gdyby jeszcze nie był taki drogi…

Uwagi! Nie stosować w ciągu pierwszych trzech miesięcy ciąży i w każdym czasie w przypadku zagrożenia poronieniem.

Polecane olejki do mieszanek z olejkiem różanym: Może być mieszana z większością olejków, ale najlepiej działa w połączeniu z olejkami: bergamotka, rumianek pospolity, rumianek rzymski, szałwia, geranium, melisa, drzewo różane, drzewo sandałowe, ylang ylang.

!Ze względu na cenę olejek różany często oferowany jest w formie rozcieńczonej w oleju jojoba, w stężeniu 3 lub 5%. Jeżeli taka forma jest dla ciebie odpowiedniejsza, nasz olejek również możesz rozcieńczyć. Na przykład dodając 1 ml olejku do 20 ml oleju jojoba otrzymasz olejek różany 5%.

Więcej informacji
Nazwa botaniczna: Rosa damascena Mill.
Numer WE (EINECS) 290-260-3
Numer CAS 90106-38-0
INCI Rosa damascena flower extract
Rodzaj produktu Naturalny olejek eteryczny, absolut
Metoda otrzymania Ekstrakcja rozpuszczalnikowa
Nuty zapachowe Środkowe
Surowiec Kwiaty
Pochodzienie Bułgaria
Róża damasceńska (Rosa damascena): Absolut z kwiatów