Uniwersalna baza kremowa Easy Cream

Już od 8,59 zł

Prosta i uniwersalna baza kremowa, zawierająca tylko to co jest niezbędne i nic więcej. Na jej podstawie można tworzyć kremy do twarzy, ciała, rąk, stóp. Odpowiednia dla każdego typu skóry. Idealna baza dla ręcznej produkcji kremów i innych preparatów do pielęgnacji ciała.

Kod: BB140
Dostępność:
W magazynie
Kategorie: Bazy ,

Uniwersalna baza do ręcznego przygotowywania kremów. Wolna od parabenów i syntetycznych olejów. Charakteryzuje się lekką, jedwabistą teksturą i przyjemnym odczuciem na skórze.

Stwórz własny krem, jakiego potrzebujesz – dodaj składniki aktywne, oleje, masła, filtry UV, barwniki, zapachy, olejki eteryczne. Jeśli gotowy produkt ma mieć formę płynną lub półpłynną (mleczko, śmietanka) można rozcieńczyć wodą destylowaną, wodą kwiatową (hydrolatem), żelem aloesowym (w płynie). Składniki rozpuszczalne w wodzie najlepiej rozpuścić w wodzie destylowanej, po czym dodać do kremu.

Baza została wykonana na lekkim oleju słonecznikowym. Krem można również wzbogacić o inne oleje i masła. Ciekłe dodajemy na zimno. Natomiast masła i oleje w formie stałej należy lekko podgrzać do uzyskania fazy płynnej. Następnie połączyć z kremem i dokładnie wymieszać. Zalecane dawkowanie olejów i maseł – do 3%.

Konserwacja: Baza zawiera już konserwant, ale dodając dodatkowe składniki powodujesz jego rozcieńczenie. Jeśli gotowy produkt ma mieć długi termin przydatności, w przypadku gdy dodatki przekroczą 10% wagowo zalecamy dodanie konserwantu w ilości 0,1% na każde 10% dodatków. Umożliwi to zachowanie terminu przydatności powyżej 2 lat.

Zapach: By uzyskać oczekiwany zapach dodaj olejki zapachowe (w naszym sklepie jest duży wybór zapachów kosmetycznych) lub olejki eteryczne. Typowo stosuje się 8 – 16 kropli na 100g kremu (max. 0,3% wagowo). Na początek zalecamy użyć jak najmniejszej ilości. W razie potrzeby można dodać więcej, natomiast zbyt silny zapach może być nie do zniesienia. Dodanie zbyt dużej ilości zapachów lub olejków eterycznych może sprawić, że krem będzie nieodpowiedni dla osób o wrażliwej i podatnej na alergie skórze.

Kolor: Baza jest naturalnego, białego koloru. Możesz uzyskać dowolny kolor dodając barwników rozcieńczalnych w wodzie. Nadają się do tego nasze barwniki kosmetyczne, a także pigmenty mineralne i perłowe (miki).

Skład (INCI): Aqua, Helianthus Annus Seed Oil, Polysorbayte 20, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Phenoxyethanol, Carbomer, Potassium Sorbate, Sodium Hydroxide

Uniwersalna baza kremowa Easy Cream