Naturalny zeolit

W ostatnim czasie zeolit zyskał światowy rozgłos jako skuteczny środek do detoksu, który usuwa z organizmu metale ciężkie, związki promieniotwórcze i inne toksyny.

Naturalny zeolit występuje w przyrodzie w postaci minerału, który w trakcie powstawania przez miliony lat uzyskał wyjątkowe właściwości. Jego nazwa pochodzi od greckiego słowa oznaczającego „skałę, która wrze”, ponieważ podgrzany zaczyna tańczyć przypominając wrzącą wodę.

Jego unikalną cechą jest bardzo wysoka zdolność absorbcji, wchłaniania i neutralizacji toksyn, co czyni z niego wartościowy produkt w ochronie zdrowia, pielęgnacji urody i odnowy biologicznej. Drugą ważną właściwością jest silne działanie antyoksydacyjne, które sprawia, że zeolit skutecznie neutralizuje wolne rodniki.

Dotychczasowe badania potwierdzają pozytywny wpływ zeolitu w leczeniu chorób, w tym niektórych typów raka. Ma też mieć pozytywny wpływ na poprawę ogólnego stanu zdrowia, poziomu energii i dobrego samopoczucia. W badaniach na zwierzętach zauważono pozytywny wpływ zeolitu na wydłużenie życia. Trudno jednak przewidzieć czy w przypadku ludzi będzie to tak samo skuteczne.

Zewnętrznie zeolit sprawdza się w podobnych zastosowaniach jak glinki lecznicze, może być stosowany samodzielnie lub dodawany do glinek, aby zwiększyć ich działanie detoksykacyjne i antyoksydacyjne. Zeolit ma wybitne właściwości w zapobieganiu powstawania zmarszczek, kurzych łapek, plam i innych objawów starzenia się skóry. Zwiększa odporność skóry na promieniowanie UV i inne zewnętrzne czynniki negatywne. Pomaga w przypadku podrażnień skóry (np. pokrzywka), grzybicy, łupieżu, eliminuje przykre zapachy.

Zastosowanie

Zeolit może być stosowany samodzielnie w postaci błotnych okładów i masek a także jako dodatek do produktów do pielęgnacji ciała i twarzy (mydeł, masek, produktów oczyszczających, złuszczających, rozjaśniających, przeciwtrądzikowych). Dodany do glinki sprawia, że maseczka lub okład są gładsze i łatwiejsze do usunięcia po zastosowaniu.

Sposób użycia

Zeolit w czystej postaci odpowiedni jest dla skóry normalnej i tłustej, w połączeniu z glinką nadaje się do wszystkich rodzajów skóry.

Do odmierzonej ilości zeolitu dodaj wody i wymieszaj do uzyskania jednolitej pasty. Nałóż na twarz lub ciało. Po wyschnięciu (10-15 minut) zmyj ciepłą wodą.

"