Ekstrakt z pestek grejpfruta

28,29 zł

(23.00 netto)

Ekstrakt z pestek grejpfruta (GSE) na bazie gliceryny. Ekstrakt z grejpfruta jest naturalnym konserwantem, używanym do zabezpieczania kosmetyków i żywności. Powszechnie znany pod postacią suplementów diety z ekstraktem z pestek grejpfruta, którym przypisuje się liczne prozdrowotne działanie.

opcja :
Ilość:
   Ekstrakt z pestek grejpfruta
   Ekstrakt z pestek grejpfruta
   keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left

   Opis

   Ekstrakt z pestek grejpfruta znany jest powszechnie jako suplement diety o wszechstronnym działaniu, który ma być pomocny w różnych problemach zdrowotnych, szczególnie przy obniżonej odporności.

   Ekstrakt z pestek grejpfruta jest również popularnym naturalnym środkiem stosowanym do zwiększania trwałości kosmetyków naturalnych i organicznych. Chętnie jest również stosowany jako ekologiczny preparat w kuchni i domu.

   Ekstrakt otrzymywany jest z pestek i białych błon grejpfruta. Podstawowymi składnikami aktywnymi ekstraktu są witamina C i polifenole, naturalne substancje roślinne o bardzo szerokiej aktywności biologicznej. Są one silnymi antyoksydantami, co decyduje o właściwościach przeciwutleniających ekstraktu.

   Ekstraktowi z pestek grejpfruta przypisuje się właściwości antyseptyczne, ma hamować rozwój szerokiej gamy potencjalnie szkodliwych bakterii, grzybów, wirusów i pasożytniczych pierwotniaków. Z tego powodu jest popularny jako naturalny środek konserwujący w produktach kosmetycznych, w szczególności ekologicznych. Nasz ekstrakt nie zawiera konserwantów, w tym chlorku benzetoniowego, benzalkoniowego i Triclosanu.

   Postać: Gęsta ciecz koloru bursztynowego o przyjemnym, cytrusowym zapachu. Rozpuszcza się w wodzie, alkoholu, glicerynie.

   Zalecane dawkowanie w produktach kosmetycznych: 0,5 – 1%

   Uwagi dotyczące stosowania: GSE jest kompatybilny z większością składników kosmetycznych, działa w szerokim zakresie pH. Produkt skoncentrowany. Przed użyciem rozcieńczyć, nie używać w większym stężeniu niż 2%.

   Wybrane zastosowania ekstraktu z pestek grejpfruta

   Głębokie oczyszczanie skóry twarzy

   Dokładnie zwilżyć twarz wodą (ciepłą lub zimną). Na mokre dłonie nałożyć 1-2 krople ekstraktu i wcierać okrężnymi ruchami w skórę twarzy, wykonując masaż. Spłukać wodą. Po zabiegu może być odczuwalne lekkie mrowienie.

   Przemywanie skóry (dla drobnych podrażnień)

   Rozcieńczyć ekstrakt z wodą (1 – 2 krople na łyżkę). Stosować roztwór miejscowo na skórę dwa razy dziennie.

   Kuracja lecznicza dla paznokci

   Rozcieńczyć ekstrakt z wodą lub alkoholem (1-3 krople na łyżkę). Stosować bezpośrednio na powierzchnię paznokci, otaczający naskórek i pod paznokcie. Ewentualnie moczyć paznokcie. Zabieg wykonać dwa razy dziennie. Powtarzać tak długo jak potrzeba.

   Leczenie skóry głowy

   Dodaj 2 – 3 krople do porcji szamponu i nanieś na mokre włosy, wykonując masaż skóry głowy. Odczekaj co najmniej 2 minuty. Następnie spłucz włosy uważając, aby nic nie dostało się do oczu. Zabieg można wykonać również na mokre włosy bez użycia szamponu do włosów.

   Odświeżanie szczoteczki do zębów

   Dodaj 2 – 4 krople ekstraktu do szklanki wody. W tak przygotowanym roztworze trzymaj szczoteczkę do zębów przez 15 minut.

   Ekologiczny środek do czyszczenia a także środek do dezynfekcji warzyw, owoców i mięsa (dla przedłużenia świeżości)

   Na 0,5 litra czystej wody użyj 10 kropli ekstraktu z pestek grejpfruta. Wstrząsnąć dokładnie i używać jako środka do czyszczenia/odświeżania/dezynfekcji. Do aplikowania wygodnie jest użyć rozpylacza. Aby wydezynfekować i przedłużyć świeżość warzyw, owoców, mięsa – należy spryskać roztworem a następnie opłukać czystą wodą.

   Odświeżanie deski do krojenia

   5-10 kropli ekstraktu z pestek grejpfruta rozprowadzić mokrą szmatką lub gąbką. Pozostawić na co najmniej 30 minut. Przed użyciem przemyć wodą.

   Nazwa INCI
   Citrus grandis seed extract (25%), Glycerine (50%), Ascorbic acid (3 – 4,5%), Aqua
   Typ
   Ekstrakt glicerynowy. Zawiera : Suchy ekstrakt - 25%, Gliceryna - 50%, Witamina C (kwas askorbinowy) - 3,0-4,5%, woda.
   Pochodzenie
   Wielka Brytania
   Ekstrakt z pestek grejpfruta

   Ekstrakt z pestek grejpfruta

   28,29 zł

   (23.00 netto)