

Bla bla bla bla ......
Bla bla bla bla ......
Czysty w 100% i całkowicie naturalny olejek eteryczny z żywicy kadzidłowca. Najbardziej ceniona i najlepsza odmiana tego olejku destylowana z oryginalnej żywicy kadzidłowca (Boswellia Carterii).
Kadzidłowiec (Boswellia Carterii ) pochodzi z Bliskiego Wschodu, gdzie w naturze rośnie dziko w okolicach Morza Czerwonego. Żywica kadzidłowca, która wypływa w miejscach uszkodzeń w zetknięciu z powietrzem zastyga w formie bursztynowych „łez” o różnych odcieniach żółci. Zastygła żywica jest naturalną gumą, pospolicie nazywana kadzidłem lub olibanum. Kadzidło uważane jest za najstarsze, znane perfumy. Za czasów starożytnego Rzymu, podobnie jak mirra miało większą wartość niż złoto. Od najbardziej odległych czasów kadzidło było niezbędnym elementem rytuałów religijnych, a jego drzewny, pikantny zapach był synonimem boskości. W Egipcie składano z niego ofiarę dla bogów. Wysoko cenili kadzidłowiec Hebrajczycy i był też jednym z cennych darów ofiarowanych dzieciątku Jezus. Według wierzeń kadzidło miało moc wypędzenia złych duchów. Guma kadzidłowcowa od dawna była również cennym lekarstwem. Według greckich podań kobiety plemion scytyjskich już 2700 lat temu dbały o cerę za pomocą mikstury robionej z kadzidła, żywicy cyprysu i cedru. W starożytnych Chinach gumę z kadzidłowca używano do leczenia trądu i ran z zakażeniem. Natomiast w Indiach leczono nią reumatyzm.
Olejek kadzidłowca wykazuje się szeregiem właściwości, które sprzyjają medytacji i rozwojowi duchowemu. Jest to jeden z najbardziej ulubionych specyfików w aromaterapii. Znakomicie uspokaja umysł i pomaga w tworzeniu wewnętrznego spokoju. Kojąco również oddziałuje na całe ciało sprzyjając uspokojeniu i pogłębieniu oddechu. Łagodzi ból, ułatwia oddychanie, działa przeciwreumatycznie, antydepresyjnie a przede wszystkim jest silnym immunostymulatorem. Doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry suchej i dojrzałej, posiada właściwości ściągające, regeneracyjne, przyspiesza gojenie się ran, blizn, owrzodzeń, stanów zapalnych skóry. Może być przydatny także przy porodzie, ponieważ ma tonizujący wpływ na macicę i pomaga się odprężyć w czasie porodu.
Zewnętrznie:
Wewnętrznie
Środki ostrożności: Podobnie jak w przypadku większości olejków nie zaleca się stosowania w pierwszych 3 miesiącach ciąży. Przy pierwszym użyciu w przypadku osób wrażliwych zaleca się wykonanie testu na wewnętrznej stronie łokcia.