Kadzidłowiec (Boswellia carterii): Olejek eteryczny z żywicy

Już od 27,77 zł

Czysty w 100% i całkowicie naturalny olejek eteryczny z żywicy kadzidłowca. Najbardziej ceniona i najlepsza odmiana tego olejku destylowana z oryginalnej żywicy kadzidłowca (Boswellia Carterii).

Kod: EO43
Dostępność:
W magazynie

Kadzidłowiec (Boswellia Carterii ) pochodzi z Bliskiego Wschodu, gdzie w naturze rośnie dziko w okolicach Morza Czerwonego. Żywica kadzidłowca, która wypływa w miejscach uszkodzeń w zetknięciu z powietrzem zastyga w formie bursztynowych „łez” o różnych odcieniach żółci. Zastygła żywica jest naturalną gumą, pospolicie nazywana kadzidłem lub olibanum. Kadzidło uważane jest za najstarsze, znane perfumy. Za czasów starożytnego Rzymu, podobnie jak mirra miało większą wartość niż złoto. Od najbardziej odległych czasów kadzidło było niezbędnym elementem rytuałów religijnych, a jego drzewny, pikantny zapach był synonimem boskości. W Egipcie składano z niego ofiarę dla bogów. Wysoko cenili kadzidłowiec Hebrajczycy i był też jednym z cennych darów ofiarowanych dzieciątku Jezus. Według wierzeń kadzidło miało moc wypędzenia złych duchów. Guma kadzidłowcowa od dawna była również cennym lekarstwem. Według greckich podań kobiety plemion scytyjskich już 2700 lat temu dbały o cerę za pomocą mikstury robionej z kadzidła, żywicy cyprysu i cedru. W starożytnych Chinach gumę z kadzidłowca używano do leczenia trądu i ran z zakażeniem. Natomiast w Indiach leczono nią reumatyzm.

Podstawowe właściwości

Olejek kadzidłowca wykazuje się szeregiem właściwości, które sprzyjają medytacji i rozwojowi duchowemu. Jest to jeden z najbardziej ulubionych specyfików w aromaterapii. Znakomicie uspokaja umysł i pomaga w tworzeniu wewnętrznego spokoju. Kojąco również oddziałuje na całe ciało sprzyjając uspokojeniu i pogłębieniu oddechu. Łagodzi ból, ułatwia oddychanie, działa przeciwreumatycznie, antydepresyjnie a przede wszystkim jest silnym immunostymulatorem. Doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry suchej i dojrzałej, posiada właściwości ściągające, regeneracyjne, przyspiesza gojenie się ran, blizn, owrzodzeń, stanów zapalnych skóry. Może być przydatny także przy porodzie, ponieważ ma tonizujący wpływ na macicę i pomaga się odprężyć w czasie porodu.

Zewnętrznie:

  • Inhalacje w przypadku problemów z oddychaniem, utracie głosu, w duszności, astmie, zapaleniu oskrzeli, zapaleniu krtani, kaszlu i przeziębieniu. Można również natrzeć olejkiem klatkę piersiową.
  • W kominkach do aromaterapii: Do wspomagania medytacji, terapii relaksacyjnej, pracy duchowej nad sobą. Olejek uspokaja i rozjaśnia umysł, spowalnia i pogłębia oddech. Pomaga w przypadku obsesyjnego lęku i niepokoju związanym z wydarzeniami z przeszłości.
  • W postaci masażu: Jako energetyzujący masaż kręgosłupa, stawów i mięśni.
  • Olejek można dodać do kremu lub balsamu aby wzmocnić ogólny tonus skóry, zmniejszyć przetłuszczanie się, odmłodzić skórę dojrzałą, dla nadania kosmetykowi właściwości gojących.
  • Kompresy i przemywania: W celu wspomagania leczenia ran, odleżyn, blizn, popękanej skóry. Do przemywania użyć czystej wody.

Wewnętrznie

  • 1-2 krople trzy razy dziennie.

Środki ostrożności: Podobnie jak w przypadku większości olejków nie zaleca się stosowania w pierwszych 3 miesiącach ciąży. Przy pierwszym użyciu w przypadku osób wrażliwych zaleca się wykonanie testu na wewnętrznej stronie łokcia.

Więcej informacji
Nazwa botaniczna:Boswellia carterii Birdw.
Numer WE (EINECS)289-620-2
Numer CAS89957-98-2
INCIBoswellia carterii gum oil
Rodzaj produktuNaturalny olejek eteryczny destylowany parą wodną
Metoda otrzymaniaDestylacja parą wodną
Nuty zapachoweBaza, utrwalacz zapachu
SurowiecŻywica
PochodzienieSomalia
Kadzidłowiec (Boswellia carterii): Olejek eteryczny z żywicy