Olejek kadzidłowcowy (Boswellia Carterii) olibanum
Olejek kadzidłowcowy (Boswellia Carterii) olibanum

Olejek kadzidłowcowy (Boswellia Carterii) olibanum

27,77 zł

Czysty w 100% i całkowicie naturalny olejek eteryczny z żywicy kadzidłowca. Najbardziej ceniona i najlepsza odmiana tego olejku destylowana z oryginalnej żywicy kadzidłowca (Boswellia Carterii).

EO43
opcja :
Ilość:

Opis

Kadzidłowiec (Boswellia Carterii ) pochodzi z Bliskiego Wschodu, gdzie w naturze rośnie dziko w okolicach Morza Czerwonego. Żywica kadzidłowca, która wypływa w miejscach uszkodzeń w zetknięciu z powietrzem zastyga w formie bursztynowych „łez” o różnych odcieniach żółci. Zastygła żywica jest naturalną gumą, pospolicie nazywana kadzidłem lub olibanum. Kadzidło uważane jest za najstarsze, znane perfumy. Za czasów starożytnego Rzymu, podobnie jak mirra miało większą wartość niż złoto. Od najbardziej odległych czasów kadzidło było niezbędnym elementem rytuałów religijnych, a jego drzewny, pikantny zapach był synonimem boskości. W Egipcie składano z niego ofiarę dla bogów. Wysoko cenili kadzidłowiec Hebrajczycy i był też jednym z cennych darów ofiarowanych dzieciątku Jezus. Według wierzeń kadzidło miało moc wypędzenia złych duchów. Guma kadzidłowcowa od dawna była również cennym lekarstwem. Według greckich podań kobiety plemion scytyjskich już 2700 lat temu dbały o cerę za pomocą mikstury robionej z kadzidła, żywicy cyprysu i cedru. W starożytnych Chinach gumę z kadzidłowca używano do leczenia trądu i ran z zakażeniem. Natomiast w Indiach leczono nią reumatyzm.

Podstawowe właściwości

Olejek kadzidłowca wykazuje się szeregiem właściwości, które sprzyjają medytacji i rozwojowi duchowemu. Jest to jeden z najbardziej ulubionych specyfików w aromaterapii. Znakomicie uspokaja umysł i pomaga w tworzeniu wewnętrznego spokoju. Kojąco również oddziałuje na całe ciało sprzyjając uspokojeniu i pogłębieniu oddechu. Łagodzi ból, ułatwia oddychanie, działa przeciwreumatycznie, antydepresyjnie a przede wszystkim jest silnym immunostymulatorem. Doskonale nadaje się do pielęgnacji skóry suchej i dojrzałej, posiada właściwości ściągające, regeneracyjne, przyspiesza gojenie się ran, blizn, owrzodzeń, stanów zapalnych skóry. Może być przydatny także przy porodzie, ponieważ ma tonizujący wpływ na macicę i pomaga się odprężyć w czasie porodu.

Zewnętrznie:

  • Inhalacje w przypadku problemów z oddychaniem, utracie głosu, w duszności, astmie, zapaleniu oskrzeli, zapaleniu krtani, kaszlu i przeziębieniu. Można również natrzeć olejkiem klatkę piersiową.
  • W kominkach do aromaterapii: Do wspomagania medytacji, terapii relaksacyjnej, pracy duchowej nad sobą. Olejek uspokaja i rozjaśnia umysł, spowalnia i pogłębia oddech. Pomaga w przypadku obsesyjnego lęku i niepokoju związanym z wydarzeniami z przeszłości.
  • W postaci masażu: Jako energetyzujący masaż kręgosłupa, stawów i mięśni.
  • Olejek można dodać do kremu lub balsamu aby wzmocnić ogólny tonus skóry, zmniejszyć przetłuszczanie się, odmłodzić skórę dojrzałą, dla nadania kosmetykowi właściwości gojących.
  • Kompresy i przemywania: W celu wspomagania leczenia ran, odleżyn, blizn, popękanej skóry. Do przemywania użyć czystej wody.

Wewnętrznie

  • 1-2 krople trzy razy dziennie.

Środki ostrożności: Podobnie jak w przypadku większości olejków nie zaleca się stosowania w pierwszych 3 miesiącach ciąży. Przy pierwszym użyciu w przypadku osób wrażliwych zaleca się wykonanie testu na wewnętrznej stronie łokcia.

Szczegóły produktu

Nazwa botaniczna
Boswellia carterii Birdw.
Nazwa INCI
Boswellia carterii gum oil
Synonimy/Inne nazwy
African Frankincense, Somalian Frankincense, Olibanum
Numer CAS
89957-98-2/8050-07-5
Numer WE (EINECS)
289-620-2/232-474-1
Typ
Naturalny i 100% czysty olejek eteryczny
Surowiec
Guma (żywica) z dziko rosnących drzew
Metoda otrzymywania
Destylacja parą wodną
Pochodzenie
Somalia
Nuty zapachowe
Baza, utrwalacz zapachu
Olejek kadzidłowcowy (Boswellia Carterii), olibanum 100% czysty

Olejek kadzidłowcowy (Boswellia Carterii) olibanum

27,77 zł