Naturalny wosk sojowy C3 (do świec, masażu, kosmetyków)
Naturalny wosk sojowy C3 (do świec, masażu, kosmetyków)

Naturalny wosk sojowy C3 (do świec, masażu, kosmetyków)

12,03 zł

Wosk sojowy do świec w naczyniach, świec do masażu. Idealny również do produktów kosmetycznych.

SL88
opcja :
Ilość:

Opis

Naturalny wosk sojowy w 100% z czystego wosku sojowego. Nie zawiera syntetycznych dodatków. Przeznaczony jest do świec zalewanych. Jest również odpowiedni do świec do masażu, do produkcji kosmetyków, jako składnik kremów, balsamów do ciała, produktów do ust.

Wosk C3 zapewnia czyste spalanie, idealnie przyjmuje barwniki i zapachy. Charakteryzuje się doskonałą przyczepnością do ścianek naczynia i bardzo niskim skurczem. Jest wdzięcznym materiałem do łatwego tworzenia luksusowych świec, zapewniając aksamitną i idealnie gładką powierzchnię.

Temperatura topnienia wosku wynosi 50 st. C. Przed zalaniem świec wosk należy podgrzać do wyższej temperatury, nie powinna ona jednak przekroczyć 90°C. Chwilowe przekroczenie tej temperatury nie jest szkodliwe, ale w dłuższym czasie może spowodować żółknięcie wosku. Barwniki dodaje się w temperaturze 70-90°C. Natomiast zapachy należy dodawać w temperaturze ok. 60°C lub niższej by zminimalizować straty. Do wosku można dodać maksymalnie do 12% olejków zapachowych lub eterycznych.

Świece zalewa się woskiem o niskiej temperaturze, co gwarantuje idealnie gładką i jedwabistą powierzchnię. Jednak temperatura wosku powinna być na tyle wysoka by po zalaniu pojemnika cały wosk był w stanie płynnym.

Do wosku sojowego należy używać knotów bawełnianych. Nie nadają się knoty papierowe i knoty z rdzeniem papierowym.

Gotowe świece należy odstawić do odstania na 24, lub jeszcze lepiej 48 godzin. Po tym czasie osiągają najlepsze właściwości.

Szczegóły produktu

Nazwa INCI
Glycine soja oil, hydrogenated vegetable oil
Typ
wosk z oleju roślinnego, uwodorniony
Pochodzenie
USA

Pliki do pobrania

Wosk sojowy do świec, do świec do masażu i kosmetyków

Naturalny wosk sojowy C3 (do świec, masażu, kosmetyków)

12,03 zł