Olej andiroba

Olej Andiroba nierafinowany

12,12 zł

Olej z orzechów amazońskiego drzewa andiroba (krappa). Tłoczony na zimno, nierafinowany. Szybko nawilżający, odmładzający, o silnych właściwościach przeciwzapalnych. Panaceum na trądzik i pryszcze. Uśmierza ból, zmniejsza przekrwienia i opuchliznę.

kod produktu: OY133
opcja :
Ilość:

Opis

Olej andiroba tłoczony jest z orzechów dziko rosnących drzew Carapa guianensis, które należą do jednych z największych drzew liściastych występujących w puszczy amazońskiej, dorastających do 40m wysokości. Występują one najczęściej na nizinnych terenach wzdłuż Amazonki i jej dopływów. Do produkcji oleju zbierane są orzechy, które opadną na ziemię lub do wody (z drzew, które rosną nad wodą). Jedno drzewo w ciągu roku może dostarczyć do 200 kg orzechów, z których można otrzymać ok. 30 kg oleju.

Olej w temperaturze pokojowej jest w formie półpłynnej, ma owocowy łagodny aromat i gorzki, orzechowy smak. Za gorzki smak odpowiadają substancje terpentynowe, podobne chininy. Z tymi substancjami wiąże się nadzieje na opracowanie nowych, skutecznych leków na malarię.

Olej andiroba w Polsce mało znany i niepopularny. Natomiast w Brazylii i wielu innych krajach cieszy się zasłużoną sławą i jest jednym z najczęściej kupowanych olejów leczniczych z Amazonii. Jego cenne właściwości znane były od dawna rdzennym mieszkańcom, którzy wykorzystują go między innymi do czyszczenia ran, leczenia chorób skóry, oparzeń, skaleczeń, zapalenia uszu, malarii, bólu mięśni i stawów. Używany jest w leczeniu i wybielaniu plam skórnych. Olej z miodem jest bardzo popularnym lekiem do zwalczania infekcji gardła i chorób grypopodobnych. Z oleju i annato wyrabiana jest maść przeciw kleszczom i komarom oraz do usuwania pasożytów skórnych.

Jest często używany do masażu, lub w przypadku opuchlizny, zwichnięć stawów, artretyzmu i reumatyzmu. Olej wcierany w skórę zmniejsza przekrwienia i stymuluje krążenie krwi.

Olej charakteryzuje się unikalną kombinacją kwasów tłuszczowych i substancji przeciwzapalnych. Przyspiesza gojenie, ma właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwpasożytnicze, uśmierzające ból i gojące rany. W badaniach in vitro udokumentowane zostały również właściwości przeciwnowotworowe.

W kosmetyce olej andiroba popularny stał się za sprawą wykorzystania go w produktach antycellulitowych i naprawiających skórę. Ze względu na silne właściwości nawilżające, przeciwzapalne i odmładzające jest cennym składnikiem kosmetyków i produktów do pielęgnacji skóry. Stosowany jest w olejkach do masażu, balsamach, kremach do rąk i twarzy, produktach do pielęgnacji włosów i skóry głowy, maściach przeciwbólowych, preparatach do leczenia trądziku, egzemy, łuszczycy, łupieżu.

Andiroba uważany jest za „panaceum” na trądzik i pryszcze.

Używany jest do produkcji specjalistycznych mydeł pomocnych w dolegliwościach skórnych. Mydła z dodatkiem tego oleju mają dobre właściwości myjące a dodatkowo odstraszają owady.

Olej może być używany w postaci czystej bezpośrednio na skórę. Może być nośnikiem dla innych składników, ale może być również stosowany jako dodatek aktywny do innych produktów.

Parametry

Nazwa botaniczna
Carapa guianensis Aubl.
Nazwa INCI
Carapa Guaianensis Seed Oil
Numer CAS
352458-32-3
Numer WE (EINECS)
609-104-6
Typ
Tłoczony na zimno, nierafinowany
Pochodzenie
Brazylia
Olej andiroba

Olej Andiroba nierafinowany

12,12 zł