0
Olej konopny nierafinowany

Olej konopny, nierafinowany

9,26 zł
kod
OY39/5
opcja

Opis

Olej konopny, nierafinowany

Olej z nasion konopi jest bardzo odżywczym olejem. Zawiera przeciwutleniacze, proteiny, karoten, fitosterole, fosfolipidy, minerały (w tym wapń, magnez, siarkę, potas, żelazo, cynk i fosfor), witaminy - A, B1, B2, B3, B6, C, D i E. Zawiera też komplet aminokwasów. Kolor zielony oleju jest wynikiem wysokiego poziomu chlorofilu, który jest naturalnie obecny w nasionach.

Olej konopny bardzo ceniony z powodu idealnej dla zdrowia proporcji niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-6 do omega-3, która wynosi 3:1. Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) są konieczne dla naszego zdrowia, są odpowiedzialne za blask w naszej skóry, włosów, oczu, są niezbędne dla procesów energetycznych w każdej komórce, wspomagają układ odpornościowy, zapobiegają degeneracji żył i tętnic, a nawet odpowiadają za sprawność naszego umysłu.

Jedna łyżka oleju konopnego zawiera 2,5g kwasów omega-3, 8g omega-6 oraz 2g omega-9. Dobrych NNKT w oleju konopnym jest aż 70-80%. Z tego względu jest to znakomity prozdrowotny olej.

Olej konopny szczególnie pomocny jest w przypadku takich schorzeń i dolegliwości jak: wyprysk, łuszczyca, trądzik, osteoporoza, klimakterium, choroby nowotworowe, SM, reumatoidalne zapalenie stawów, PMS, wysoki poziom cholesterolu, nadciśnienie tętnicze, utrata masy ciała, słabe krążenie, choroba Leśniowskiego-Crohna, choroby sercowo-naczyniowe, kamienie żółciowe, zwyrodnienie nerek, sucha skóra, zaburzenia hormonalne, HIV, gruźlica, niski poziom energii, słaby metabolizm, wypadanie włosów.

Olej konopny jest doskonałym olejem kosmetycznym, głównie z uwagi na wysoką zawartość NNKT, GLA, minerałów i innych składników biologicznie czynnych. Obecnie jest coraz częściej stosowany w nowych, pionierskich kosmetykach. Uważany jest za szczególnie przydatny w przypadku trądziku, wyprysku, suchości skóry, łuszczycy, bólach mięśni i stawów, dla stymulacji wzrostu i wzmocnienia włosów i paznokci.

Olej konopny uważany jest za jeden z najlepszych olejów nawilżających. Dzięki wysokiej zawartości NNKT, GLA i antyoksydantów charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami regeneracyjnymi, przeciwstarzeniowymi, przeciwalergicznymi, gojącymi, normalizującymi. Jest ważnym składnikiem preparatów przeciwzapalnych do pielęgnacji skóry, pomaga leczyć zmiany skórne, zrównoważyć suchą skórę i łagodzić stany zapalne. Szczególnie polecany jest dla skóry suchej, zniszczonej, dojrzałej, tłustej ze skłonnością do trądziku. Według badań kanadyjskich olej konopny jest dobrym protektorem przed szerokim spektrum promieniowania UV, chroniąc skórę przed fotouszkodzeniami.

Olej konopny jest odpowiedni do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Może być stosowany samodzielnie lub w najróżniejszych produktach, np. kremach, odżywkach, olejkach do masażu, balsamach do ust, mydłach i innych. W produktach do pielęgnacji włosów olej z nasion konopi zwiększa elastyczność, kondycję i połysk. Doskonale nadaje się do masek i odżywek do włosów.

Nasz olej otrzymywany jest w wyniku tłoczenia na zimno nasion konopi, nie jest rafinowany, czysty, bez żadnych dodatków.

Nazwa botaniczna
Cannabis Sativa L.
Nazwa INCI
Cannabis Sativa Seed Oil
Numer CAS
89958-21-4
Typ
Naturalny i 100% czysty olej roślinny
Surowiec
nasiona
Metoda otrzymywania
tłoczony na zimno
Pochodzenie
W. Brytania

Do pobrania