Olej żurawinowy, nierafinowany
Olej żurawinowy, nierafinowany

Olej żurawinowy, nierafinowany

7,07 zł

Olej z nasion żurawin, tłoczony na zimno, nierafinowany. Nasz olej zawiera ponad 30% bardzo ważnego kwasu alfa linolenowego, ponadto bogaty wachlarz innych substancji aktywnych, które czynią z niego wyśmienity składnik produktów do walki z różnymi dolegliwościami i problemami skóry, a także jako składnik odżywczy, nawilżający i przeciwstarzeniowy. Olej bardzo dobrej jakości, w bardzo dobrej cenie.

OY57
opcja :
Ilość:

Opis

Nasiona żurawin są mniejsze od główki szpilki a tłoczony z nich olej charakteryzuje się unikalnymi właściwościami. Zawiera kwasy omega-3, omega-6 i omega-9 w idealnej proporcji, niespotykanej nigdzie indziej. Są w nim także sterole roślinne, z beta-sitosterolem, fosfolipidy, przeciwutleniacze, w tym karetonoidy. Olej z nasion żurawin jest źródłem kompletnej witaminy E, zawiera komplet tokoferoli i tokotrienole - nazywane super witaminą E, które mogą być nawet czterokrotnie silniejsze od witaminy E. Olej z nasion żurawin zawiera więcej tokotrienoli niż jakikolwiek inny olej.

Olej z nasion żurawin w przeciwieństwie do oleju z ryb (tranu) i oleju lnianego jest olejem trwałym i nie traci na wartości nawet przy dłuższym przechowywaniu. Również smak ma zdecydowanie bardziej przyjemny. Łatwo przenika przez skórę i jest bardzo nawilżający. Olej żurawinowy może pomóc w łagodzeniu swędzenia, łuszczenia, stanach podrażnienia, takich jak egzema i łuszczyca. Ze względu na wysoką zawartość witaminy A wskazany jest do mieszanek dla skóry trądzikowej lub ze skazą. Jest pożądanym składnikiem do pielęgnacji, leczenia włosów i skóry głowy. Ze względu na silne właściwości antyoksydacyjne może służyć do zwiększenia trwałości innych składników. Bardzo dobry olej jako składnik produktów lub stosowany samodzielnie do pielęgnacji brzucha i biustu.

Przechowywanie i trwałość: Nierafinowany olej żurawinowy ma bardzo dobrą stabilność. Typowo zachowuje świeżość przynajmniej dwa lata (nie należy mylić z datą ważności). Rzeczywisty termin przydatności zależy od warunków przechowywania i użytkowania. Nie ma potrzeby trzymania w lodówce. Natomiast należy chronić przed dostępem powietrza, bezpośrednim światłem słonecznym, promieniowaniem UV, zbyt wysoką temperaturą.

Parametry oleju: Olej ma charakterystyczny owocowy zapach. Może być lekko mętny. Został bardzo dokładnie odfiltrowany przy użyciu wysokiej jakości filtrów.

Szczegóły produktu

Nazwa botaniczna
Vaccinium Marcocarpon Aiton
Nazwa INCI
Vaccinium Marcocarpon Oil
Synonimy/Inne nazwy
Żurawina amerykańska, Borówka wielkożurawinowa
Numer CAS
91770-86-6
Numer WE (EINECS)
294-875-8
Typ
Naturalny i 100% czysty olej roślinny
Surowiec
nasiona
Metoda otrzymywania
tłoczony na zimno
Pochodzenie
W. Brytania
Olej żurawinowy nierafinowany

Olej żurawinowy, nierafinowany

7,07 zł