Żurawina (Vaccinium macrocarpon): Olej z nasion nierafinowany, tłoczony na zimno

Już od 7,07 zł

Olej z nasion żurawin, tłoczony na zimno, nierafinowany. Nasz olej zawiera ponad 30% bardzo ważnego kwasu alfa linolenowego, ponadto bogaty wachlarz innych substancji aktywnych, które czynią z niego wyśmienity składnik produktów do walki z różnymi dolegliwościami i problemami skóry, a także jako składnik odżywczy, nawilżający i przeciwstarzeniowy. Olej bardzo dobrej jakości, w bardzo dobrej cenie.

Kod: OY57
Dostępność:
W magazynie

Nasiona żurawin są mniejsze od główki szpilki a tłoczony z nich olej charakteryzuje się unikalnymi właściwościami. Zawiera kwasy omega-3, omega-6 i omega-9 w idealnej proporcji, niespotykanej nigdzie indziej. Są w nim także sterole roślinne, z beta-sitosterolem, fosfolipidy, przeciwutleniacze, w tym karetonoidy. Olej z nasion żurawin jest źródłem kompletnej witaminy E, zawiera komplet tokoferoli i tokotrienole - nazywane super witaminą E, które mogą być nawet czterokrotnie silniejsze od witaminy E. Olej z nasion żurawin zawiera więcej tokotrienoli niż jakikolwiek inny olej.

Olej z nasion żurawin w przeciwieństwie do oleju z ryb (tranu) i oleju lnianego jest olejem trwałym i nie traci na wartości nawet przy dłuższym przechowywaniu. Również smak ma zdecydowanie bardziej przyjemny. Łatwo przenika przez skórę i jest bardzo nawilżający. Olej żurawinowy może pomóc w łagodzeniu swędzenia, łuszczenia, stanach podrażnienia, takich jak egzema i łuszczyca. Ze względu na wysoką zawartość witaminy A wskazany jest do mieszanek dla skóry trądzikowej lub ze skazą. Jest pożądanym składnikiem do pielęgnacji, leczenia włosów i skóry głowy. Ze względu na silne właściwości antyoksydacyjne może służyć do zwiększenia trwałości innych składników. Bardzo dobry olej jako składnik produktów lub stosowany samodzielnie do pielęgnacji brzucha i biustu.

Przechowywanie i trwałość: Nierafinowany olej żurawinowy ma bardzo dobrą stabilność. Typowo zachowuje świeżość przynajmniej dwa lata (nie należy mylić z datą ważności). Rzeczywisty termin przydatności zależy od warunków przechowywania i użytkowania. Nie ma potrzeby trzymania w lodówce. Natomiast należy chronić przed dostępem powietrza, bezpośrednim światłem słonecznym, promieniowaniem UV, zbyt wysoką temperaturą.

Parametry oleju: Olej ma charakterystyczny owocowy zapach. Może być lekko mętny. Został bardzo dokładnie odfiltrowany przy użyciu wysokiej jakości filtrów.

Więcej informacji
Nazwa botaniczna:Vaccinium Marcocarpon Aiton
Numer CAS91770-86-6
Numer WE (EINECS)294-875-8
INCIVaccinium marcocarpon seed oil
Rodzaj olejuOlej roślinny, tłoczony na zimno, nierafinowany
Metoda otrzymaniaTłoczenie na zimno w prasie
SurowiecNasiona
PochodzienieW. Brytania
Żurawina (Vaccinium macrocarpon): Olej z nasion nierafinowany, tłoczony na zimno