Żel aloesowy w proszku koncentrat 1:200

Już od 12,96 zł

Czysty żel z miąższu aloesowego (Aloe Barbadensis Miller) w proszku, koncentrat 1:200. Bez konserwantów i innych dodatków. Wysokiej jakości, zgodnej z wymogami Farmakopei Europejskiej i Farmakopei Amerykańskiej. Przeznaczony do użycia w kosmetyce, przemyśle spożywczym (nutraceutyki) i ochronie zdrowia (składnik uzupełniający w produktach leczniczych).

Żel aloesowy jest doskonałym środkiem nawilżającym, pielęgnacyjnym i leczniczym dla skóry. Skuteczny w przypadku różnorodnych problemów skórnych. Działa oczyszczająco, antyseptycznie, przeciwświądowo, przeciwzapalnie, przeciwbólowo, odżywia, poprawia ukrwienie i przyspiesza odnowę komórek skóry. Zawiera niezbędne aminokwasy, minerały oraz kompleks witamin B, witaminę C i beta karoten. Może być stosowany samodzielnie, jak również jako dodatek aktywny do najróżniejszych kosmetyków do pielęgnacji włosów i skóry.

Żel aloesowy w proszku 1:200 jest bardzo wydajnym i opłacalnym składnikiem. Z jednego grama (1g) otrzymamy aż 200 gram standardowego żelu aloesowego 1:1, czyli na 1kg żelu potrzeba zaledwie 6 gramów proszku. Proszek należy rozpuścić w czystej, zdemineralizowanej wodzie (destylowanej), używając 1 części proszku aloesowego na 199 części wody (proporcje liczymy wg wagi). Na przykład dla otrzymania 100g żelu aloesowego odmierzamy 0,5g proszku i 99,5g wody. Żel można zagęścić gumą ksantanową, czy przy użyciu Carbopol Ultrez 30. Gotowy żel należy przechowywać w lodówce. Jeżeli nie zostanie zużyty w ciągu 7-14 dni należy dodać konserwant.

Postać: Biały lub kremowy, krystaliczny proszek
Wartość pH: 3,5 – 5,0
Typowe dawkowanie: 0,05 – 0,5%
Przechowywanie: Przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku w suchym i chłodnym miejscu, w temperaturze poniżej 25 stopni Celsjusza. Unikać narażenia przez dłuższy czas na bezpośrednie światło słoneczne
Termin przydatności: Prawidłowo przechowywany co najmniej 2 lata. Produkt higroskopijny, przy kontakcie z powietrzem będzie pochłaniał wilgoć z powietrza.

Żel aloesowy w proszku koncentrat 1:200