Baza mydlana glicerynowa Stephenson Crystal SLES SLS Free Melt & Pour

24,43 zł

(19.86 netto)

Glicerynowa baza do tworzenia transparentnych (przezroczystych) kostek mydła. Wyprodukowana ze składników pochodzenia naturalnego. Nie zawiera laurylosiarczanu sodowego i siarczanu sodowo-laurowego (SLS). Bardzo dobrze się pieni, nadaje się do krojenia i formowania, neutralny aromat pozwala na nadanie tworzonym mydełkom czystego i ładnego zapachu.

Ilość:
   Baza mydlana glicerynowa Stephenson Crystal SLES SLS Free
   Baza mydlana glicerynowa Stephenson Crystal SLES SLS Free Melt & Pour
   keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left

   Opis

   Najwyższej jakości glicerynowa baza mydlana angielskiej firmy Stephenson, która jest najbardziej popularną na świecie bazą do produkcji mydła. Baza wytwarzana jest z olei roślinnych, zawiera naturalną glicerynę, która nawilża i zmiękcza skórę. Jest delikatna dla skóry, hipoalergiczna, nie zatyka porów. Tworzy luksusową i bogatą pianę, która wspaniale usuwa brud, nie naruszając pH skóry.

   Baza mydlana Stephenson jest wszechstronnym i łatwym w użyciu produktem, umożliwia wyrób mydeł o lepszych parametrach i jakości niż w przypadku innych baz. Jest bezzapachowa, nie modyfikuje dodawanych do niej zapachów i barwników, umożliwiając otrzymanie mydełek o czystych, „prawdziwych” zapachach i żywych kolorach. Łatwo daje się usuwać z formy, a także nie żółknie jak wiele innych baz.

   Jeśli lubisz dodawać do mydła najróżniejsze składniki i tworzyć najbardziej zaskakujące mydełka, baza Stephenson jest idealna, dając szerokie pole dla własnej kreatywności.

   Wyrób mydła

   Bazę mydlaną potnij na małe kawałki i rozpuść w naczyniu na bardzo małym ogniu, stale mieszając. Optymalna temperatura dla stopionego mydła wynosi 70 – 75° C. Zbyt niska temperatura będzie powodować przedwczesne krzepnięcie mydła w chwili wylewania do formy. Do płynnej bazy dodaj zapach, barwniki i inne dodatki. Wymieszaj i wlej do formy. Jako formy możesz użyć dowolny pojemnik, formę do ciasta, itp. Po schłodzeniu mydełko jest gotowe do użycia.

   Do formy bazę należy wylewać powoli, aby uniknąć tworzenia się pęcherzyków powietrza. Formę z mydełkiem najlepiej pozostawić na 24 godziny w chłodnym pomieszczeniu.

   Wszystkie olejki zapachowe znajdujące się w naszej ofercie zostały przetestowane w mydłach i można ich używać do nadawania zapachu mydełkom. Proponujemy zastosować 10g olejku na 1 kg masy mydła (ok. 16 - 20 kropli na 100g). Dla naturalnych olejków eterycznych 10 – 15 kropli na 100g mydła.

   Do mydła można dodawać również inne dodatki, np. masła kosmetyczne, oleje, mleko w proszku, popiół wulkaniczny, nasiona, suszone kwiaty i zioła, mączki owocowe i inne.

   Typ
   baza mydlana glicerynowa do produkcji mydła metodą rozpuść i wlej
   Pochodzenie
   W. Brytania
   Baza mydlana glicerynowa Stephenson Crystal SLES SLS Free

   Baza mydlana glicerynowa Stephenson Crystal SLES SLS Free Melt & Pour

   24,43 zł

   (19.86 netto)