Olejek bergamotowy (Citrus Bergamia)
Olejek bergamotowy (Citrus Bergamia)

Olejek bergamotowy (Citrus Bergamia)

9,16 zł

Czysty 100% olejek eteryczny tłoczony ze skórek pomarańczy bergamoty.

EO26
opcja :
Ilość:

Opis

Pomarańcza bergamota jest niskim wiecznie zielonym drzewem o liściach przypominających cytrynę, ale z oskrzydlonymi ogonkami. W przeciwieństwie do cytryny, która kwitnie kilka razy w ciągu roku, bergamota kwitnie tylko raz w roku. Pochodzi z południowo-wschodniej Azji. Największe plantacje znajdują się we Włoszech i również od włoskiego miasta Bergamo wywodzi się jej nazwa. We Włoszech od dawna była stosowana w medycynie ludowej. Bergamotę uprawia się dla olejku, który pozyskuje się ze skórki niedojrzałych owoców i liści. Popularność zawdzięcza jej woda Kolońska, a także jedna z herbat Earl Grey. Spośród wszystkich olejków cytrusowych olejek z bergamoty jest najczęściej stosowany w przemyśle perfumeryjnym dzięki swojemu odświeżającemu, przyjemnemu zapachowi.

Nasz olejek pochodzi z pomarańcz bergamot uprawianych we włoskiej Kalabrii. W kolorze zielono-żółtym, otrzymywany jest metodą tłoczenia na zimno skórki owoców. Charakteryzuje się jednym z najładniejszych zapachów spośród odmian olejku bergamotowego.

Podstawowe właściwości:

Olejek z bergamoty ma działanie przeciwskurczowe, oczyszczające, regeneracyjne, antyseptyczne, sedatywne, kojące i uspokajające, a także przeciwgorączkowe, gojące i przeciwdrobnoustrojowe. Jest stosowany w leczeniu trądziku. Zwalcza depresję, pomaga w trawieniu i wzmacnia ośrodkowy układ nerwowy. Zalecany jest także przy bezsenności i zaburzeniach hormonalnych.

Zaleca się używać rozcieńczony w stężeniu nie większym niż 0,1 do 1%.

Środki ostrożności

Nie stosować na skórę przed opalaniem, ponieważ może powodować fotouczulenie.

Szczegóły produktu

Nazwa botaniczna
Citrus bergamia
Typ
Naturalny i 100% czysty olejek eteryczny
Surowiec
skórki z owoców bergamoty
Metoda otrzymywania
Tłoczenie na zimno
Pochodzenie
Włochy
Bergamota (Citrus Bergamia)

Olejek bergamotowy (Citrus Bergamia)

9,16 zł