0
0 Koszyk (Pusty)
Białe piżmo olejek zapachowy do mydła, wosku, kosmetyków

Ivory Musk, esencja zapachowa

wcześniejsza nazwa: Białe piżmo

11,55 zł

Ciepłe piżmo, z nutami królewskiego bursztynu i szczyptą pudru waniliowego.

Obecnie brak na stanie

Naturalny olejek piżmowy otrzymywany jest z gruczołów dorosłych samców piżmowca (jelenia piżmowego), zwierzęcia występującego dawniej w Europie i Azji, a dziś tylko w Azji. Piżmo jest jednym z najdroższych naturalnych surowców, jeden gram kosztuje kilka razy więcej niż gram złota. Jest nie tylko cenionym składnikiem perfumeryjnym, ale również najcenniejszym produktem leczniczym i znajduje się w składzie ponad 400 tradycyjnych chińskich i koreańskich receptur.

Żeby otrzymać 1 kilogram piżma musi zostać zabite kilkadziesiąt zwierząt, zwykle jednak dla tej ilości uśmiercane są setki. Z tego powodu jeleniowi piżmowemu grozi całkowite wyginięcie. Niewiele zdają się próby ochrony zwierzęcia, bowiem wysokie ceny przyciągają gotowych na wszystko kłusowników.

Niestety nie byłoby większości perfum gdyby nie było piżma. Jest to jeden z najważniejszych składników, utrwalając zapach, równoważąc kompozycję, dodając zmysłowości i ciepła.

Od lat 70-tych podejmowane były próby znalezienia alternatywy dla naturalnego piżma. Jednym ze źródeł zapachu piżmowego są na przykład nasiona malwy piżmowej. Olejek ten też do tanich nie należy, ale na szczęście nie jest okupiony cierpieniem zwierząt. Udało się również uzyskać tańsze syntetyczne zapachy piżmowe.

Dodatkowy opis

Zapach jest koncentratem, dlatego bez rozcieńczenia nie wolno go stosować na skórę, jak np. perfumy. Użyj go do zrobienia własnych produktów perfumeryjnych, kosmetyków, mydełek, olejków, itp.

Każdy zapach (kompozycja zapachowa) powstaje z mieszania składników, które tworzą poszczególne nuty zapachowe i akordy, składające się na kompletny zapach. Zastosowanie mają składniki naturalne i syntetyczne. Użycie tylko naturalnych składników nie zawsze jest dobre. Część ważnych w perfumerii składników pochodzi od rzadkich zwierząt i roślin, dlatego lepiej użyć syntetycznych odpowiedników, by nie przyczyniać się do ich zagłady. Jeszcze inne składniki są tak drogie, że na zapach, w którym by się znalazły mało kogo byłoby stać.

Nasze wysokiej jakości zapachy kosmetyczne spełniają dyrektywy Unii Europejskiej oraz normy International Fragrances Association (IFRA). Wszystkie produkowane są w Wielkiej Brytanii. Nie są testowane na zwierzętach.

Mogą być wykorzystane do wyrobu produktów kosmetyczno-perfumeryjnych zarówno zmywalnych jak i niezmywalnych (np. mydło, wody kwiatowe, dezodoranty, wody zapachowe, kremy, mleczka, toniki, balsamy, masła, szampony do włosów, bomby i sole do kąpieli, peelingi, itp.) a także w różnorodnych produktach zapachowych do użytku osobistego, do domu i samochodu (np. odświeżacze powietrza czy perfumy do pomieszczeń).

Większość zapachów może być użyta do świec. Nie polecamy tylko tych, które mają zbyt niski punkt zapłonu. Dają o wiele silniejszy i prawdziwszy zapach niż tanie zapachy do świec. Tym sposobem Twoje świece mogą wyróżnić się nie tylko wyglądem, ale również luksusowym zapachem.

Zostały tak zaprojektowane, aby można je było ze sobą mieszać i tworzyć nowe zapachy. Ten sposób tworzenia własnych kompozycji jest dość łatwy, w przeciwieństwie do tworzenia kompozycji zapachowych od podstaw, z pojedynczych składników.

Dostępne są także większe pojemności – 250, 500 i 1 litr. Przy zamówieniach większych opakowań czas realizacji zamówienia może się wydłużyć o kilka dni.

Uwagi dotyczące użycia

Aby otrzymać perfumy rozcieńcz zapach w cyklometikonie, w stężeniu nie większym niż 25% (75% cyklometikon, 25% olejek zapachowy). Jako rozcieńczalnika można również użyć frakcjonowanego oleju kokosowego, oleju jojoba, alkoholu (spirytusu).

Do wód kolońskich, toaletowych, po goleniu, pościeli i odświeżania pomieszczeń należy użyć Polysorbate-20, który pozwala połączyć olejki zapachowe z wodą. Używamy tyle samo Polysorbate co olejku, które mieszamy ze sobą, po czym dodajemy do wody. Jeżeli woda zmętnieje należy dodać więcej Polysorbate. Stężenie olejków zapachowych dla wody kolońskiej zwykle wynosi 12 – 17%, wody toaletowej: 5 – 10%, wody po goleniu: 2 – 5%, wody do pościeli lub odświeżania pomieszczeń do 7%.

  • Mydło z bazy mydlanej (roztapiane i wylewane do form): 10g na każdy kilogram mydła.
  • Mydło robione metodą na zimno: 30g olejku na każdy kilogram masy tłuszczy.
  • Mydło robione metodą na gorąco: 15–20 g na każdy kilogram masy tłuszczy.
  • Balsamy, kremy, mleczka, szampony, itp.: 1 - 3% zawartości wagowej.
  • Olejki do masażu: Dodaj tyle, aby uzyskać zapach odpowiadający własnym upodobaniom. W przypadku osób skłonnych do uczuleń zalecamy wykonanie testu na wewnętrznej stronie łokcia, lub użycie olejków hipoalergicznych.

Specyfikacja

Nazwa INCI
fragrance
Nazwa producenta
Ivory Musk
Temperatura zapłonu [°C]
min. 100
Gęstość względna
1.021
Przyspieszenie (acceleration)*
Nieznaczne
Przebarwienie (Discolouration)*
Żółto-brązowy