0
0 Koszyk (Pusty)
Białe piżmo olejek zapachowy do mydła, wosku, kosmetyków

Białe piżmo - esencja zapachowa

11,55 zł

Ciepłe piżmo, z nutami królewskiego bursztynu i szczyptą pudru waniliowego.

Obecnie brak na stanie

Naturalny olejek piżmowy otrzymywany jest z gruczołów dorosłych samców piżmowca (jelenia piżmowego), zwierzęcia występującego dawniej w Europie i Azji, a dziś tylko w Azji. Piżmo jest jednym z najdroższych naturalnych surowców, jeden gram kosztuje kilka razy więcej niż gram złota. Jest nie tylko cenionym składnikiem perfumeryjnym, ale również najcenniejszym produktem leczniczym i znajduje się w składzie ponad 400 tradycyjnych chińskich i koreańskich receptur.

Żeby otrzymać 1 kilogram piżma musi zostać zabite kilkadziesiąt zwierząt, zwykle jednak dla tej ilości uśmiercane są setki. Z tego powodu jeleniowi piżmowemu grozi całkowite wyginięcie. Niewiele zdają się próby ochrony zwierzęcia, bowiem wysokie ceny przyciągają gotowych na wszystko kłusowników.

Niestety nie byłoby większości perfum gdyby nie było piżma. Jest to jeden z najważniejszych składników, utrwalając zapach, równoważąc kompozycję, dodając zmysłowości i ciepła.

Od lat 70-tych podejmowane były próby znalezienia alternatywy dla naturalnego piżma. Jednym ze źródeł zapachu piżmowego są na przykład nasiona malwy piżmowej. Olejek ten też do tanich nie należy, ale na szczęście nie jest okupiony cierpieniem zwierząt. Udało się również uzyskać tańsze syntetyczne zapachy piżmowe.

Specyfikacja

Nazwa producenta
Ivory Musk
Temperatura zapłonu [°C]
min. 100
Gęstość względna
1.021
Przyspieszenie (acceleration)*
Nieznaczne
Przebarwienie (Discolouration)*
Żółto-brązowy