Brandy Butter, esencja zapachowa

Brandy Butter, esencja zapachowa

11,54 zł

Dla Polaków czy Francuzów jest to po prostu maślany krem. Ale dla Anglików jest kwintesencją bożonarodzeniowego lunchu. Robi się go wyjątkowo łatwo ucierając masło z cukrem na puszysty krem. Dodatek brandy dodaje mu animuszu i czyni najważniejszym gościem na stole obok świątecznego puddingu. Nasz zapach idealnie oddaje aromat maślanego kremu z brandy - angielskie Boże Narodzenie masz w buteleczce.

kod produktu: GF243
opcja :
Ilość:

Opis

Ze względu na ograniczenia związane z brexitem i możliwe braki w dostępności musieliśmy ograniczyć dostępne opcje zakupu w przypadku zapachów. Ale w razie potrzeby przyjmujemy zamówienia na ilości 1 litra i więcej. Czas realizacji zamówienia – zazwyczaj ok. 10 – 14 dni /o ile nie wystąpią opóźnienia związane z odprawą celną/.

Opis ogólny

Przedstawiamy specjalnie opracowane zapachy jakości kosmetycznej, uwzględniające specyficzne wymagania ręcznie produkowanego mydła, dla osiągania najlepszych rezultatów. Bardzo wydajne, o bogatej głębi. Nadają się również do innych zastosowań w różnorodnych produktach kosmetycznych, spłukiwanych i niespłukiwanych, do świec, odświeżaczy, najróżniejszych produktów zapachowych.

Nierozcieńczonego produktu nie wolno stosować bezpośrednio na skórę, gdyż skoncentrowany może powodować podrażnienia. Zależnie od zastosowania należy rozcieńczyć w odpowiedniej proporcji.

Jakkolwiek wg. INCI zapachy oznaczane są jedną nazwą „fragrance”, w rzeczywistości kryje się za tym nie jeden składnik lecz wieloskładnikowa kompozycja. Każdy zapach to tak naprawdę kompozycja zapachowa, która jest złożoną mieszaniną związków aromatycznych, które tworzą poszczególne nuty zapachowe i akordy, składające się na kompletny zapach.

Czasem klienci pytają czy nie mamy jakiegoś prostego zapachu, bo oni chcą na przykład „czysty” zapach waniliowy a nie wanilię z czymś tam…. Teoretycznie można znaleźć jeden związek, który pachnie jak wanilia. Tyle, że prawdziwy, naturalny olejek waniliowy to nie jedna substancja, lecz ma w swoim składzie ponad setkę różnych składników aromatycznych, które tworzą jego charakter. Będzie się on nieco różnił w zależności od metody destylacji, pory zbioru, nasłonecznienia, opadów, odmiany i wielu innych czynników. To powoduje, że naturalny olejek waniliowy za każdym razem ma nieco inne proporcje poszczególnych składników i jego zapach jest inny. Tak samo w laboratorium dopierając odpowiednio składniki aromatyczne możemy osiągnąć wanilię, która będzie bardziej słodka, albo mniej, a może nieco owocowa czy pikantna. Dodatkowo musimy sprawić by zapach miał głębię i szybko nie znikał. Dlatego nawet tworząc „prosty” zapach waniliowy budujemy go z akordów i nut, składających się na nuty głowy, które odczuwamy na samym początku, nuty serca gdy zapach się rozwinie i nuty bazy, które sprawiają, że zapach trwa i zostaje z nami na dłużej.

Nasze zapachy spełniają dyrektywy Unii Europejskiej oraz normy International Fragrances Association (IFRA). Nie są testowane na zwierzętach. Ze względu wysoką jakość użytych składników są bezpieczne i nawet w przypadku tych, które zawierają składniki potencjalnie alergenne nie mieliśmy sygnałów od klientów o przypadkach uczuleń.

Produkcja mydła

Na temat problemów z zapachami w produkcji mydła napisano już całe tomy. Dlatego szczególnie ważne, by mieć do dyspozycji takie zapachy, które są jak najmniej problematyczne i przy ich zastosowaniu udaje się wyprodukować mydło o wysokich parametrach. Nasze olejki zostały w tym kierunku przetestowane i używając ich możesz otrzymać mydełka o bardzo dobrej jakości, z ładnym i trwałym zapachem. Jak zwykle na początek zalecamy wykonanie prób, zanim przystąpisz do produkcji większej partii. Zwróć uwagę, że niektóre zapachy zawierają składniki, które mogą powodować przebarwienia i/lub przyspieszenie twardnienia mydła.

Typowo zaleca się użyć ok. 10g olejku na kilogram mydła, w przypadku produkcji mydła z bazy mydlanej (mydło roztapiane i wylewane do form). Dla mydła robionego metodą na zimno: 30g olejku na każdy kilogram masy tłuszczy i metodą na gorąco: 15–20 g na każdy kilogram masy tłuszczy.

Produkty kosmetyczne i pielęgnacyjne

Zwykle na początku mamy tendencję do przesadzania z ilością zapachu. W efekcie używając na przykład kremu po pewnym czasie jego zapach może stać się uciążliwy. Są też osoby, które mają większą wrażliwość na zapachy. Dlatego nie należy przesadzać i lepiej na początek użyć mniej, nawet jeśli może się wydawać, że zapach jest za słaby. Umiar w tym zakresie może mieć dobre strony, bo Twój kosmetyk będą mogły używać także osoby podatne na alergie.

W przypadku balsamów, kremów, mleczka, szamponów, itp. zazwyczaj używa się w stężeniu 1 – 3%.

Świece i woski zapachowe

Świecie nie mają kontaktu z naszą skórą można więc użyć do ich produkcji tanich i gorszych olejków. Ale czemu nie chcieć świec czy wosków zapachowych, które będą czarowały czystością i pięknym bukietem zapachów? Nasze olejki wyśmienicie sprawdzą się w luksusowych świecach.

Jeżeli nie masz jeszcze dużego doświadczenia w wytwarzaniu świec na początek zalecamy używanie olejków, które mają wysoką temperaturę zapłonu, powyżej 80C. Łatwiej je połączyć z woskiem i bardziej „wybaczają” popełniane błędy.

Ponieważ każdy zapach ma bardzo różne składniki i używane woski też mają różne parametry nie ma uniwersalnej receptury. Często jedyną drogą do sukcesu jest metoda prób i błędów. Na początek lepiej wypróbować mniejsze stężenie, by gdy okaże się, że zapach jest zbyt słaby zwiększyć. Olejek musi być dokładnie połączony z woskiem, bez rozwarstwiania się. Nie można też używać zbyt dużego knota, bo olejek zamiast odparować spali się w ogniu.

Parametry

Nazwa INCI
fragrance

Brandy Butter, esencja zapachowa

11,54 zł