0
0 Koszyk (Pusty)
Fascynacja - olejek zapachowy

Captivate, esencja zapachowa

Wyobraź sobie idealne połączenie wanilii, bursztynu, drzewa sandałowego, wody kolońskiej z Amyris - z sercem słonecznego jaśminu i miękkiego piżma. Mamy wiele zapachów, które można pokochać ale ten jest faworytem.

11,55 zł (9.39 netto)
Kod
GF11/2
opcja

Ze względu na ograniczenia związane z brexitem i możliwe braki w dostępności musieliśmy ograniczyć dostępne opcje zakupu w przypadku zapachów. Ale w razie potrzeby przyjmujemy zamówienia na ilości 1 litra i więcej. Czas realizacji zamówienia – zazwyczaj ok. 10 – 14 dni /o ile nie wystąpią opóźnienia związane z odprawą celną/.

Opis ogólny

Przedstawiamy specjalnie opracowane zapachy jakości kosmetycznej, uwzględniające specyficzne wymagania ręcznie produkowanego mydła, dla osiągania najlepszych rezultatów. Bardzo wydajne, o bogatej głębi. Nadają się również do innych zastosowań w różnorodnych produktach kosmetycznych, spłukiwanych i niespłukiwanych, do świec, odświeżaczy, najróżniejszych produktów zapachowych.

Nierozcieńczonego produktu nie wolno stosować bezpośrednio na skórę, gdyż skoncentrowany może powodować podrażnienia. Zależnie od zastosowania należy rozcieńczyć w odpowiedniej proporcji.

Jakkolwiek wg. INCI zapachy oznaczane są jedną nazwą „fragrance”, w rzeczywistości kryje się za tym nie jeden składnik lecz wieloskładnikowa kompozycja. Każdy zapach to tak naprawdę kompozycja zapachowa, która jest złożoną mieszaniną związków aromatycznych, które tworzą poszczególne nuty zapachowe i akordy, składające się na kompletny zapach.

Czasem klienci pytają czy nie mamy jakiegoś prostego zapachu, bo oni chcą na przykład „czysty” zapach waniliowy a nie wanilię z czymś tam…. Teoretycznie można znaleźć jeden związek, który pachnie jak wanilia. Tyle, że prawdziwy, naturalny olejek waniliowy to nie jedna substancja, lecz ma w swoim składzie ponad setkę różnych składników aromatycznych, które tworzą jego charakter. Będzie się on nieco różnił w zależności od metody destylacji, pory zbioru, nasłonecznienia, opadów, odmiany i wielu innych czynników. To powoduje, że naturalny olejek waniliowy za każdym razem ma nieco inne proporcje poszczególnych składników i jego zapach jest inny. Tak samo w laboratorium dopierając odpowiednio składniki aromatyczne możemy osiągnąć wanilię, która będzie bardziej słodka, albo mniej, a może nieco owocowa czy pikantna. Dodatkowo musimy sprawić by zapach miał głębię i szybko nie znikał. Dlatego nawet tworząc „prosty” zapach waniliowy budujemy go z akordów i nut, składających się na nuty głowy, które odczuwamy na samym początku, nuty serca gdy zapach się rozwinie i nuty bazy, które sprawiają, że zapach trwa i zostaje z nami na dłużej.

Nasze zapachy spełniają dyrektywy Unii Europejskiej oraz normy International Fragrances Association (IFRA). Nie są testowane na zwierzętach. Ze względu wysoką jakość użytych składników są bezpieczne i nawet w przypadku tych, które zawierają składniki potencjalnie alergenne nie mieliśmy sygnałów od klientów o przypadkach uczuleń.

Produkcja mydła

Na temat problemów z zapachami w produkcji mydła napisano już całe tomy. Dlatego szczególnie ważne, by mieć do dyspozycji takie zapachy, które są jak najmniej problematyczne i przy ich zastosowaniu udaje się wyprodukować mydło o wysokich parametrach. Nasze olejki zostały w tym kierunku przetestowane i używając ich możesz otrzymać mydełka o bardzo dobrej jakości, z ładnym i trwałym zapachem. Jak zwykle na początek zalecamy wykonanie prób, zanim przystąpisz do produkcji większej partii. Zwróć uwagę, że niektóre zapachy zawierają składniki, które mogą powodować przebarwienia i/lub przyspieszenie twardnienia mydła.

Typowo zaleca się użyć ok. 10g olejku na kilogram mydła, w przypadku produkcji mydła z bazy mydlanej (mydło roztapiane i wylewane do form). Dla mydła robionego metodą na zimno: 30g olejku na każdy kilogram masy tłuszczy i metodą na gorąco: 15–20 g na każdy kilogram masy tłuszczy.

Produkty kosmetyczne i pielęgnacyjne

Zwykle na początku mamy tendencję do przesadzania z ilością zapachu. W efekcie używając na przykład kremu po pewnym czasie jego zapach może stać się uciążliwy. Są też osoby, które mają większą wrażliwość na zapachy. Dlatego nie należy przesadzać i lepiej na początek użyć mniej, nawet jeśli może się wydawać, że zapach jest za słaby. Umiar w tym zakresie może mieć dobre strony, bo Twój kosmetyk będą mogły używać także osoby podatne na alergie.

W przypadku balsamów, kremów, mleczka, szamponów, itp. zazwyczaj używa się w stężeniu 1 – 3%.

Świece i woski zapachowe

Świecie nie mają kontaktu z naszą skórą można więc użyć do ich produkcji tanich i gorszych olejków. Ale czemu nie chcieć świec czy wosków zapachowych, które będą czarowały czystością i pięknym bukietem zapachów? Nasze olejki wyśmienicie sprawdzą się w luksusowych świecach.

Jeżeli nie masz jeszcze dużego doświadczenia w wytwarzaniu świec na początek zalecamy używanie olejków, które mają wysoką temperaturę zapłonu, powyżej 80C. Łatwiej je połączyć z woskiem i bardziej „wybaczają” popełniane błędy.

Ponieważ każdy zapach ma bardzo różne składniki i używane woski też mają różne parametry nie ma uniwersalnej receptury. Często jedyną drogą do sukcesu jest metoda prób i błędów. Na początek lepiej wypróbować mniejsze stężenie, by gdy okaże się, że zapach jest zbyt słaby zwiększyć. Olejek musi być dokładnie połączony z woskiem, bez rozwarstwiania się. Nie można też używać zbyt dużego knota, bo olejek zamiast odparować spali się w ogniu.

--

Fascynacja MSDS EN

Pobierz (754.94KB)

Fascynacja IFRA EN

Pobierz (303.17KB)

Fascynacja Alergeny EN

Pobierz (195.88KB)

Specyfikacja

Nazwa INCI
fragrance
Nazwa producenta
Captivate
Temperatura zapłonu [°C]
min. 100
Gęstość względna
1.096
Przyspieszenie (acceleration)*
Nie występuje
Przebarwienie (Discolouration)*
Brown