Oliwkowa glinka australijska posiada właściwości oczyszczające, detoksykacyjne, regeneracyjne, dezynfekujące, normalizujące pracę gruczołów łojowych. Jest doskonała dla skóry tłustej i z trądzikiem. Jest to idealna glinka do okładów po ciąży, w przypadku cellulitu i rozstępów. Oliwkowa glinka zwiększa sprężystość skóry, powoduje lepsze nawilżenie i uspokojenie obszarów z kłopotami, pozostawia skórę gładką i czystą.

Miejsca występowania leczniczych glinek na kontynencie australijskim w odległych czasach odkryli aborygeni. Australijskie glinki są unikalne, bowiem powstawały na odizolowanym przez miliony lat od reszty świata kontynencie. Specyficzne warunki odbiły wyraźne piętno na inności istniejącej tam przyrody.

Glinka została specjalnie wyselekcjonowana pod względem korzyści terapeutycznych i kosmetycznych. Jest to sort najwyższej jakości. Glinki australijskie posiadają wysokie właściwości oczyszczania i detoksykacji. Znakomicie nawilżają i ożywiają skórę. Charakteryzują się najlepszą wartością pH dla ochrony i bilansowania płaszcza ochronnego skóry.

  • Znakomita do terapii, zabiegów w pielęgnacji skóry i ciała
  • W 100% czysta i naturalna, bez dodatków
  • Zawiera szeroką gamę pierwiastków śladowych
  • Absorbuje metale ciężkie i toksyny, usuwając je ze skóry i ciała
  • Posiada właściwości odkażające, zabija bakterie i wirusy
  • Nadaje się do stosowania w różnorodnych problemach skórnych

Zastosowanie

Gdy użyjesz szkła powiększającego zauważysz, że skóra nie jest gładka jak lustro i ma mnóstwo zakątków. Cząstki glinki są wystarczająco małe, aby dostać się do wszystkich trudno dostępnych miejsc na skórze i wyciągnąć z nich niepożądane zanieczyszczenia. Glinka odparowując wodę pochłania zanieczyszczenia, martwe komórki, zbędny łój, bakterie. Po zmyciu glinki skóra jest oczyszczona i łatwiej jej oddychać, sprawia, że poprawia się metabolizm komórek skóry.

  • Maseczka na twarz: Wymieszaj dokładnie glinkę z wodą aż do uzyskania gładkiej pasty. Nałóż cienką warstwą. Pozostaw na 10-15 minut do momentu wyschnięcia. Następnie zmyj ciepłą wodą. W przypadku skóry przesuszonej lub wrażliwej można zmyć po 5 minutach, zanim maseczka wyschnie. Dla zwiększenia działania zamiast wody użyj hydrolatu lub naparu ziołowego. Ponadto do maseczki można dodać inne składniki, np. miód, jogurt, przeciery warzywne, olejek jojoba lub inny (w przypadku skóry normalnej, suchej i dojrzałej), awokado, ogórek, papaję, żółtko jaja, algi, itp. A także 1-2 krople olejku eterycznego.
  • Maska na ciało: Wymieszaj glinkę z wodą aż do uzyskania gładkiej pasty. Następnie stosuj na ciało cienką warstwą. Odczekaj do wyschnięcia i zmyj ciepłą wodą. Do maski możesz dodać kilka kropli olejków eterycznych.
  • Kąpiel błotna: Wsypać do wanny odpowiednią ilość glinki i dokładnie wymieszać. Dla lepszych odczuć można dodać kilka kropli olejku eterycznego, naparu ziołowego lub hydrolatu kwiatowego.
  • Detoksykacja włosów: Weź niewielką ilość szamponu i łyżkę glinki. Dokładnie masuj włosy. Glinka pomaga usunąć z włosów silikon i inne zanieczyszczenia. Korzystna jest również dla skóry głowy.
  • Pasta na drobne urazy i ukąszenia owadów: Po łyżce glinki, żelu aloesowego i wody, kilka kropli olejku lawendowego. Wszystko dokładnie wymieszać aż do uzyskania gładkiej pasty. Pastę należy przechowywać w szczelnie zamkniętym pojemniku. Pastę nakłada się bezpośrednio na ukąszenia, skaleczenia, drobne oparzenia lub wysypkę.
  • Okład leczniczy: Do przygotowania glinki nie zaleca się używać naczyń ani przyborów metalowych. Glinkę zalać czystą wodą, dokładnie wymieszać i odstawić na dwie godziny. Następnie nakładać na ciało w miejscach wymagających leczenia. Aby glinka zbyt szybko nie wysychała można lekko owinąć bandażem. Po dwóch godzinach dokładnie zmyć ciepłą wodą. Odkłady można powtarzać 2-3 razy w ciągu dnia. Do kolejnego okładu należy użyć nowej glinki.

Lecznicze wykorzystanie glinki

Glinami i iłami ludzie interesowali się od tysiącleci nie tylko ze względu na ich przydatność w budownictwie i do wyrobu ceramiki. Starożytni odkryli, że glina z niektórych miejsc posiada wyjątkowe właściwości lecznicze. W Mezopotamii leczniczą glinę używano do kąpieli błotnych i wewnętrznie. W II w p.n.e. słynny lekarz i filozof grecki Galen stosował leczenie gliną urazów, ropiejących ran i stanów zapalnych. Natomiast Pliniusz Starszy pisał o leczeniu gliną oczu, krwotoków, obfitych miesiączek, czy użyciu jej jako antidotum na trucizny i ukąszenia jadowitych węży.

Lecznicze gliny i iły (w zastosowaniach medycznych i kosmetycznych nazywane ogólnie glinkami lub betonitem) wykazują się kilkoma niezwykłymi cechami, które determinują ich działanie terapeutyczne. Są to ogromna zdolność absorpcji, elektroujemność i łatwość wymiany jonów z otoczeniem. Właściwości te biorą się ze specyficznych powiązań minerałów glinu i krzemu, które jeszcze nie do końca zostały naukowo wyjaśnione.

Silnie absorbują wodę, cząsteczki alifatyczne, aromatyczne i węglowodory. To wyjaśnia dlaczego glinka zmniejsza obrzęki, guzy, ropnie, torbiele i jest ogólnie skuteczna w detoksykacji i oczyszczaniu. Z tej właściwości korzystają papugi w Amazonii. Połykają w dużych ilościach glinę, aby zneutralizować toksyny ze zjadanych owoców.

Według doniesień naukowych glinka jest bardzo skutecznym środkiem chelatującym. Stosowana wewnętrznie pochłania metale ciężkie, takie jak arsen, kadm, ołów, rtęć, a także inne substancje o działaniu toksycznym. W badaniach wykazano na przykład, że glinka dodana do jedzenia bardzo silnie chroni przed rakotwórczymi mikotoksynami produkowanymi przez wiele gatunków grzybów.

Kobiety w ciąży w wielu ludach plemiennych często używają glinę, aby zmniejszyć nudności. Spożywanie gliny najprawdopodobniej również przyczynia się do rozwoju zdrowego płodu, zapewniając zaopatrzenie organizmu w wartościowe składniki mineralne. Analizy przeprowadzone w Nigerii potwierdziły, że 1/3 płaskiej łyżeczki gliny może zaspokoić w 80% dzienne zapotrzebowanie kobiety w ciąży na ten minerał. W badaniach prowadzonych przez NASA okazało się, że zażywanie glinki lepiej pomagało kosmonautom w nieważkości niż jakiekolwiek tabletki z wapniem.

Glinki są bogatym źródłem nie tylko wapnia, w składzie mają również magnez, krzem, cynk, żelazo i wiele innych niezbędnych dla prawidłowego zdrowia minerałów. Wykazują się działaniem antybakteryjnym, antyseptycznym, przeciwzapalnym, zmiękczającym, tonizującym, gojącym, antynowotworowym.

Z uwagi na liczne korzyści wynikające ze stosowania glinki, szkoda byłoby ograniczyć jej wykorzystanie wyłącznie do masek kosmetycznych. Dodatkowo jest to produkt dużo tańszy od alternatywnych środków.

"