Kastylijskie mydło w płynie eko

5,54 zł

(4.50 netto)

Prawdziwe, naturalne mydło w płynie otrzymane z certyfikowanych olejów roślinnych z upraw ekologicznych. Wolne od jakichkolwiek syntetycznych dodatków i detergentów. Charakteryzuje się wyjątkową łagodnością dla skóry i dobroczynnym działaniem charakterystycznym dla mydła potasowego. Może być doskonałą podstawą do tworzenia naturalnych produktów do mycia i kąpieli.

Ilość:
   Kastylijskie mydło w płynie eko
   Kastylijskie mydło w płynie eko
   keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left

   Opis

   Ekologiczne, czyste, prawdziwe mydło z naturalną zawartością gliceryny. Zawiera wyłącznie naturalne składniki, bez detergentów i konserwantów. Fantastyczny uniwersalny naturalny produkt, łagodny dla skóry i o doskonałych zdolnościach pieniących. Najlepszy rodzaj mydła dla osób ze skórą wrażliwą i podatną na reakcje alergiczne. Nawet bez żadnych dodatków i modyfikacji nadaje się do użycia jako mydło, szampon do włosów czy płyn do mycia ciała.

   By otrzymać bardziej specjalistyczny i zindywidualizowany produkt dodaj dodatkowe składniki, np. olejki zapachowe/eteryczne, barwniki, składniki aktywne, itp.

   Co możesz zrobić na bazie tego składnika?

   • Łagodne mydła w płynie do codziennego mycia, w tym dla osób o wrażliwej skórze i dla małych dzieci.
   • Naturalne szampony, żele pod prysznic i płyny do kąpieli.
   • Żele i kremy do golenia.
   • Pasty do zębów.
   • Peelingi do ciała (np. dodaj do bazy 3% proszku ze skorupek orzechów i 2% oleju z awokado).
   • Ekologiczne środki do mycia i czyszczenia (po odpowiednim rozcieńczeniu można używać w rozpylaczu).
   • Szampon dla zwierząt (idealny w czystej postaci, bez dodatków).
   • Ekologiczne środki do prania ręcznego, do prania ubrań dla małych dzieci i alergików.

   Sposób użycia

   Jako dodatkowych składników możesz użyć aloesu, pantenolu, wyciągów roślinnych, itp. Do nadania koloru odpowiednie są barwniki dostępne w naszym sklepie. Dla przyjemnego zapachu dodaj esencji zapachowych. W tym celu można użyć również olejków eterycznych, ale przy nich zwracaj uwagę również na ich działanie i wybieraj takie, których właściwości będą pasowały do robionego przez ciebie produktu.

   Olejki zapachowe i eteryczne mogą zmienić gęstość produktu. Niektóre olejki eteryczne mogą również trudniej się łączyć, będą się odwarstwiać i nadmiar będzie wypływał na wierzch. Każda kombinacja może dać inny wynik, dlatego zanim przystąpisz do produkcji większej partii wykonaj test na małej ilości. Najlepiej próbkę odstawić na 24 godziny i po tym czasie sprawdzić efekt. Zalecamy nie używać zbyt dużej ilości esencji zapachowych/eterycznych. Maksymalnie do 3%, ale lepiej w okolicach 0,5%, tj. ok. 10 kropli na 100 ml.

   W razie potrzeby gotowy produkt można rozcieńczyć czystą wodą destylowaną. Mydło można również bardzo łatwo zagęścić solanką z soli kuchennej. Solankę otrzymujemy rozpuszczając sól kuchenną w czystej wodzie. Proporcje składników na solankę odmierzamy wagowo by uzyskać 20% roztwór. Na przykład na 100g solanki odmierzamy 20g (20%) soli i 80g (80%) wody. By zagęścić mydło dodajemy niewielkimi porcjami solankę i dokładnie mieszamy. Powtarzamy aż do uzyskania odpowiedniej gęstości.

   Postać: Przezroczysty płyn barwy jasnożółtej.
   Skład INCI: Aqua, Potassium Oleate, Potassium Cocoate, Glycerin, Potassium Citrate, Citric Acid.
   Termin przydatności: Co najmniej 24 miesiące.

   Nazwa INCI
   Aqua, Potassium Oleate*, Potassium Cocoate*, Glycerin*, Potassium Citrate, Citric Acid

   Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

   Kastylijskie mydło w płynie eko

   Kastylijskie mydło w płynie eko

   5,54 zł

   (4.50 netto)