Oczar wirginijski (Hamamelis Virginiana) alkoholowy 14%: Hydrolat z gałązek i kory oczaru

Już od 7,93 zł

Wyciąg alkoholowy z kwiatów, liści i kory oczaru wirginijskiego. Zawiera 85-86% ekstraktu wodnego z oczaru wirginijskiego i 14-15% a lkoholu etylowego. Jeden z najlepszych naturalnych środków ściągających. Nie ma chyba lepszego toniku do pielęgnacji skóry.

Kod: LQ58
Dostępność:
W magazynie

Jest to uniwersalny produkt do zastosowań kosmetycznych i leczniczych. Może być używany do demakijażu, jako środek ściągający, antyseptyczny, gojący, do oczyszczania skóry z nadmiaru łoju, zmniejszania worków pod oczami, obrzęków skóry, w celu zmniejszenia wielkości porów, podrażnień skóry. Wyciąg z oczaru wirginijskiego doskonale wpływa na nieładną, zanieczyszczoną cerę o zatkanych porach, znacznie ograniczając wydzielanie łoju.

Leczniczo stosowany jest w odleżynach, odmrożeniach, problemach skórnych (trądzik, wyprysk, egzema, łuszczyca), bólu mięśni, hemoroidach, użądleniach i ukąszeniach owadów, różnym owrzodzeniom, mniejszym oparzeniom i posiniaczeniom.

Można stosować bez rozcieńczania lub w stanie rozcieńczonym, szczególnie jeśli masz skórę wrażliwą i zbyt wysokie stężeniu mogłoby powodować podrażnienia. Do rozcieńczania najlepiej użyć wody destylowanej. W tej formie możesz używać wyciągu jako tonika do twarzy, do zmywania makijażu, jako środka antyseptycznego przy cerze z trądzikiem i łojotokiem. W przypadku mężczyzn może być idealnym środkiem ściągającym i kojącym na podrażnienia po goleniu.

Możesz również dodać do maseczki, szamponu do włosów, kremu lub innego kosmetyku. Wymieszaj na przykład łyżkę wyciągu z żelem aloesowy. Tak przyrządzony żel może być stosowany w pielęgnacji i leczniczo, np. na worki i cienie pod oczami, na lekkie oparzenia, zranienia, ukąszenia przez owady, w problemach skórnych, na żylaki, może być również efektywną pomocą w przypadku hemoroidów. Wyciąg można również stosować w postaci kompresów i okładów.

Wyciąg alkoholowy z oczaru wirginijskiego jest popularnym środkiem do produkcji bomb kąpielowych. Używa się go przede wszystkim do połączenia sody z kwasem cytrynowym i innymi składnikami. Aby to uczynić preparat należy rozpylić na wymieszane ze sobą składniki by nadać im odpowiednią wilgotność, która ułatwi formowanie bomb.

Oczar wirginijski (Hamamelis Virginiana) alkoholowy 14%: Hydrolat z gałązek i kory oczaru