Czarna porzeczka (Ribes nigrum): Olej z nasion rafinowany, standaryzowany na zawartość GLA

Już od 7,94 zł

Olej z czarnej porzeczki jest jednym z najlepszych źródeł kwasu gamma-linolenowego (GLA). Jego niedobór prowadzi do pogorszenia wyglądu skóry, przyspiesza jej starzenie się i zmniejsza odporność skóry na czynniki szkodliwe i chorobowe. GLA jest niezbędnym składnikiem zdrowia.

Kod: OY29
Dostępność:
W magazynie

Olej z nasion z czarnej porzeczki jest jednym z najbogatszych naturalnych źródeł kwasu gamma-linolenowego (GLA), którego zawiera dwukrotnie więcej niż olej z wiesiołka. Przy czym w oleju z nasion czarnej porzeczki oprócz kwasu linolowego (LA) i GLA jest jeszcze inny bardzo ważny kwas alfa linolenowy (ALA). Nasz olej zawiera prawie 15% GLA oraz 14% ALA.

GLA występuje w mleku kobiecym i jak się sądzi jest niezbędne dla prawidłowego rozwoju mózgu i całego układu nerwowego (GLA nie ma w mleku krowim).

GLA jest kluczem do zdrowia i urody, a jego niedobór organizmie może prowadzić do poważnych problemów. Badania naukowe pokazują, że GLA ma wpływ na występowanie i przebieg chorób nowotworowych. W badaniach dowiedziono również, że może wspomagać leczenie i zapobiegać licznym dolegliwościom (choroby układu nerwowego, cukrzyca, stany tzw. suchego oka, osteoporoza, reumatoidalne zapalenie stawów, alergie, choroby serca, nadciśnienie, ADHD, nadciśnienie tętnicze, alkoholizm, stany napięcia przedmiesiączkowego, menopauza, wrzody żołądka i dwunastnicy, egzema).

Japońscy naukowcy pokazali, że olej z nasion czarnej porzeczki z GLA działa antywirusowo i hamuje rozwój wirusa grypy, zarówno typu B, jak i typu A.

GLA jest bardzo ważnym składnikiem dla skóry. Wchodzi on w skład fosfolipidów budujących błony komórkowe, mając wpływ na transport substancji odżywczych. Jest elementem budulcowym składników cementu międzykomórkowego spajającego komórki naskórka. Wpływa korzystnie na krążenie krwi w skórze, poprawiając jej odżywienie, dotlenienie i usuwanie toksyn, co poprawia strukturę, wygląd i koloryt skóry.

GLA zawarty w oleju z nasion czarnych porzeczek łatwo wnika do głębszych warstw skóry, gdzie jest przekształcany w prostaglandyny. Dzięki temu chroni skórę przed infekcjami, przeciwdziała alergii, likwiduje stany zapalne i spowalnia starzenie się skóry.

Warto pamiętać, że niedobór GLA jest dla skóry katastrofalny – prowadzi do spadku stężenia prostaglandyn, co sprzyja powstawaniu wielu problemów, takich jak: zmiany skórne, zapalenie skóry, łojotok, trądzik, łupież, łamliwość włosów i paznokci, wypadanie włosów, łuszczyca. Powoduje osłabienie barier ochronnych skóry – skóra staje się sucha, szorstka, nieelastyczna, ze zmarszczkami.

Z tego też powodu olej z nasion czarnej porzeczki jest bardzo cennym środkiem do pielęgnacji skóry, włosów i paznokci.

Więcej informacji
Nazwa botaniczna:Ribes Nigrum L.
Numer CAS68606-81-5
Numer WE (EINECS)271-749-0
INCIRibes nigrum seed oil
Rodzaj olejuOlej roślinny rafinowany
Metoda otrzymaniaTłoczony w prasie, rafinowany
SurowiecNasiona
PochodzienieHiszpania
Czarna porzeczka (Ribes nigrum): Olej z nasion rafinowany, standaryzowany na zawartość GLA