Kawa arabska (Coffea Arabica): Olej z zielonych nieprażonych ziaren kawy nierafinowany, tłoczony na zimno

Już od 10,11 zł

Olej z zielonej kawy tłoczony na zimno i nierafinowany ze świeżych (niepalonych i niefermentowanych) ziaren kawy arabskiej. 100% czysty, bez żadnych dodatków. 

Kod: OY64
Dostępność:
W magazynie

Olej z zielonej kawy tłoczony jest z nieprażonych ziaren kawy arabskiej (Coffea arabica). Wbrew oczekiwaniom nie pachnie kawą lecz ma delikatny, zielny aromat. Łatwo się wchłania, ma delikatną teksturę, jest bardzo wydajny a skórze daje aksamitne odczucie w dotyku.

Wyjątkowe prozdrowotne i lecznicze właściwości zielonej kawy i preparatów otrzymywanych z niej zostały już dobrze udokumentowane. Również luksusowy olej z zielonej kawy jest bardzo cennym składnikiem.

Przede wszystkim jest silnym wymiataczem wolnych rodników i środkiem przeciwzapalnym, z dużą zawartością naturalnych fitosteroli. Z tego względu jest to skuteczny środek w profilaktyce fotostarzenia skóry, zapobieganiu stanom zapalnym skóry czy promowaniu zdrowego wyglądu. Jest wartościowym dodatkiem do produktów przeciwstarzeniowych, do skóry dojrzałej, suchej, pękającej, z problemami a także przeznaczonych do leczenia egzemy, łuszczycy i innych chorób skóry. Stymuluje komórkową przemianę materii i detoksykację. Pomaga oczyścić skórę, zachować właściwy poziom nawilżenia i zapobiega nawrotom dolegliwości. Stosowany jest również jako środek do walki z cellulitem.

Ze względu na to iż ma wysoką naturalną zdolność wspomagania skóry w walce z negatywnymi procesami oksydacyjnymi może być ważnym składnikiem aktywnym w preparatach służących zachowaniu urody, spowalniając procesy starzenia się skóry, łagodząc objawy fotouszkodzeń i stanów zapalnych, poprawiając elastyczność skóry i zmniejszając zmarszczki. Badania naukowców brazylijskich pokazały, że olej z zielonej kawy półtorakrotnie zwiększał przyrost elastyny w skórze i dwukrotnie poprawiał wytwarzanie kolagenu. W efekcie znacznie poprawiał się wygląd skóry.

Więcej informacji
Nazwa botaniczna: Coffea Arabica L.
Numer CAS 84650-00-0
Numer WE (EINECS) 283-481-1
INCI Coffea arabica seed oil
Rodzaj oleju Olej roślinny, tłoczony na zimno, nierafinowany
Metoda otrzymania Tłoczenie na zimno w prasie
Surowiec Surowe ziarna kawy
Pochodzienie Brazylia
Kawa arabska (Coffea Arabica): Olej z zielonych nieprażonych ziaren kawy nierafinowany, tłoczony na zimno