Olej z zielonej kawy (nieprażonych ziaren), nierafinowany
Olej z zielonej kawy (nieprażonych ziaren), nierafinowany

Olej z zielonej kawy (nieprażonych ziaren), nierafinowany

10,11 zł

Olej z zielonej kawy tłoczony na zimno i nierafinowany ze świeżych (niepalonych i niefermentowanych) ziaren kawy arabskiej. 100% czysty, bez żadnych dodatków. 

OY64
opcja :
Ilość:

Opis

Olej z zielonej kawy tłoczony jest z nieprażonych ziaren kawy arabskiej (Coffea arabica). Wbrew oczekiwaniom nie pachnie kawą lecz ma delikatny, zielny aromat. Łatwo się wchłania, ma delikatną teksturę, jest bardzo wydajny a skórze daje aksamitne odczucie w dotyku.

Wyjątkowe prozdrowotne i lecznicze właściwości zielonej kawy i preparatów otrzymywanych z niej zostały już dobrze udokumentowane. Również luksusowy olej z zielonej kawy jest bardzo cennym składnikiem.

Przede wszystkim jest silnym wymiataczem wolnych rodników i środkiem przeciwzapalnym, z dużą zawartością naturalnych fitosteroli. Z tego względu jest to skuteczny środek w profilaktyce fotostarzenia skóry, zapobieganiu stanom zapalnym skóry czy promowaniu zdrowego wyglądu. Jest wartościowym dodatkiem do produktów przeciwstarzeniowych, do skóry dojrzałej, suchej, pękającej, z problemami a także przeznaczonych do leczenia egzemy, łuszczycy i innych chorób skóry. Stymuluje komórkową przemianę materii i detoksykację. Pomaga oczyścić skórę, zachować właściwy poziom nawilżenia i zapobiega nawrotom dolegliwości. Stosowany jest również jako środek do walki z cellulitem.

Ze względu na to iż ma wysoką naturalną zdolność wspomagania skóry w walce z negatywnymi procesami oksydacyjnymi może być ważnym składnikiem aktywnym w preparatach służących zachowaniu urody, spowalniając procesy starzenia się skóry, łagodząc objawy fotouszkodzeń i stanów zapalnych, poprawiając elastyczność skóry i zmniejszając zmarszczki. Badania naukowców brazylijskich pokazały, że olej z zielonej kawy półtorakrotnie zwiększał przyrost elastyny w skórze i dwukrotnie poprawiał wytwarzanie kolagenu. W efekcie znacznie poprawiał się wygląd skóry.

Szczegóły produktu

Nazwa botaniczna
Coffea Arabica L.
Nazwa INCI
Coffea Arabica Seed Oil
Synonimy/Inne nazwy
Arabian coffee
Numer CAS
84650-00-0
Numer WE (EINECS)
283-481-1
Typ
Naturalny i 100% czysty olej roślinny
Surowiec
nieprażone ziarna kawy
Metoda otrzymywania
tłoczony na zimno
Pochodzenie
Brazylia
Olej z zielonej kawy

Olej z zielonej kawy (nieprażonych ziaren), nierafinowany

10,11 zł