Olej z zielonej kawy (nieprażonych ziaren), nierafinowany

10,11 zł

(8.22 netto)

Olej z zielonej kawy tłoczony na zimno i nierafinowany ze świeżych (niepalonych i niefermentowanych) ziaren kawy arabskiej. 100% czysty, bez żadnych dodatków. 

opcja :
Ilość:
   Olej z zielonej kawy nierafinowany
   Olej z zielonej kawy (nieprażonych ziaren), nierafinowany
   keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left

   Opis

   Olej z zielonej kawy tłoczony jest z nieprażonych ziaren kawy arabskiej (Coffea arabica). Wbrew oczekiwaniom nie pachnie kawą lecz ma delikatny, zielny aromat. Łatwo się wchłania, ma delikatną teksturę, jest bardzo wydajny a skórze daje aksamitne odczucie w dotyku.

   Wyjątkowe prozdrowotne i lecznicze właściwości zielonej kawy i preparatów otrzymywanych z niej zostały już dobrze udokumentowane. Również luksusowy olej z zielonej kawy jest bardzo cennym składnikiem.

   Przede wszystkim jest silnym wymiataczem wolnych rodników i środkiem przeciwzapalnym, z dużą zawartością naturalnych fitosteroli. Z tego względu jest to skuteczny środek w profilaktyce fotostarzenia skóry, zapobieganiu stanom zapalnym skóry czy promowaniu zdrowego wyglądu. Jest wartościowym dodatkiem do produktów przeciwstarzeniowych, do skóry dojrzałej, suchej, pękającej, z problemami a także przeznaczonych do leczenia egzemy, łuszczycy i innych chorób skóry. Stymuluje komórkową przemianę materii i detoksykację. Pomaga oczyścić skórę, zachować właściwy poziom nawilżenia i zapobiega nawrotom dolegliwości. Stosowany jest również jako środek do walki z cellulitem.

   Ze względu na to iż ma wysoką naturalną zdolność wspomagania skóry w walce z negatywnymi procesami oksydacyjnymi może być ważnym składnikiem aktywnym w preparatach służących zachowaniu urody, spowalniając procesy starzenia się skóry, łagodząc objawy fotouszkodzeń i stanów zapalnych, poprawiając elastyczność skóry i zmniejszając zmarszczki. Badania naukowców brazylijskich pokazały, że olej z zielonej kawy półtorakrotnie zwiększał przyrost elastyny w skórze i dwukrotnie poprawiał wytwarzanie kolagenu. W efekcie znacznie poprawiał się wygląd skóry.

   Nazwa botaniczna
   Coffea Arabica L.
   Nazwa INCI
   Coffea Arabica Seed Oil
   Synonimy/Inne nazwy
   Arabian coffee
   Numer CAS
   84650-00-0
   Numer WE (EINECS)
   283-481-1
   Typ
   Naturalny i 100% czysty olej roślinny
   Surowiec
   nieprażone ziarna kawy
   Metoda otrzymywania
   tłoczony na zimno
   Pochodzenie
   Brazylia
   Olej z zielonej kawy nierafinowany

   Olej z zielonej kawy (nieprażonych ziaren), nierafinowany

   10,11 zł

   (8.22 netto)