Malina czerwona (Rubus idaeus): Olej z nasion nierafinowany, tłoczony na zimno

Już od 11,84 zł

Olej z nasion malin, tłoczony na zimno nierafinowany, czysty, bez żadnych dodatków.

Kod: OY41
Dostępność:
W magazynie

Olej z nasion malin zawiera około 45 – 50% kwasów tłuszczowych omega-6 i 25-30% kwasów omega-3, co jest idealną kombinacją dla skóry. Jest silnym wymiataczem wolnych rodników, ze względu na wysoką zawartość flawonoidów, tokoferoli i karetonoidów.

Charakteryzuje się bardzo dobrymi właściwościami przeciwzapalnymi, lepszymi niż oleje z awokado, pestek winogron, orzechów laskowych czy kiełków pszenicy. Pomocny jest w zapaleniu dziąseł, wysypce, wyprysku oraz różnorodnych defektach skórnych.

Olej z nasion malin poprawia miękkość i gładkość skóry, przy jednoczesnym zmniejszeniu utraty wody przez skórę. Zwiększa ochronę antyoksydacyjną skóry, przyczyniając się do poprawy jej wyglądu. Szczególnie nadaje się do skóry suchej, starzejącej się, z problemami, do olejków do masażu, ze względu na głęboką penetrację i ochronę.

Wysoka odporność na utlenianie czyni go idealnym olejem do balsamów do ust, maści i innych produktów. Dodatek oleju z nasion malin zwiększa trwałość innych olejów i maseł kosmetycznych. Olej z nasion malin jest bardzo dobrym olejem do pielęgnacji dziąseł, może być stosowany w pastach do zębów.

Wyjątkową cechą oleju z nasion malin jest bardzo silne działanie ochronne przed szerokim spektrum promieniowania UV, SPF pomiędzy 28 a 50.

Więcej informacji
Nazwa botaniczna:Rubus idaeus L.
Numer CAS84929-76-0
Numer WE (EINECS)284-554-0
INCIRubus idaeus seed oil
Rodzaj olejuOlej roślinny, tłoczony na zimno, nierafinowany
Metoda otrzymaniaTłoczenie na zimno w prasie
SurowiecNasiona
PochodzienieEuropa Wschodnia
Malina czerwona (Rubus idaeus): Olej z nasion nierafinowany, tłoczony na zimno