Olej owsiany

7,06 zł

(5.74 netto)

Wyjątkowy olej, bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe i inne cenne składniki bioaktywne znajdujące się w ziarnach owsa. Ma wysoką biozgodność ze skórą. Idealny składnik dla delikatnej cery, szczególnie pod oczy. Łagodny dla skóry, działa kojąco, zmniejsza zaczerwienienia i objawy alergii.

opcja :
Ilość:
   Olej owsiany
   keyboard_arrow_rightkeyboard_arrow_left

   Opis

   Owies jest rośliną dość specyficzną, o wartościowych cechach prozdrowotnych. Skład jego ziaren znacząco różni się od innych zbóż. Na przykład ziarno owsa zawiera kilka razy więcej lipidów niż pszenica, a lipidy rozłożone są w całym jądrze a nie tylko w zarodku, jak to jest w przypadku innych zbóż. Inny jest też skład białek, mniej jest skrobi, natomiast liczne są sacharydy o dobroczynnym działaniu terapeutycznym. Ziarna owsa zawierają też substancje bioaktywne, właściwe tylko dla owsa. Z tego też względu owies jest cennym źródłem składników stosowanych w kosmetyce i medycynie.

   Jednym z nich jest olej otrzymywany z jąder ziarna owsa. Jego charakterystyczną cechą jest przyjemny, delikatny aromat owsa. Jest to olej średniej lepkości. Głównymi kwasami tłuszczowymi są kwas palmitynowy (13-28%), oleinowy (19 – 53%), linolowy (24 – 53%) i linolenowy (1 – 5%). Olej zawiera triacyloglicerole (51%), di- i mono-acyloglicerole (7%), wolne kwasy (7%), sterole i estry sterolu (6%), glikolipidy (8%) i fosfolipidy (20%). Zawiera również witaminy, minerały i inne.

   Olej owsiany zyskał popularność w ostatnim czasie za sprawą wykorzystania jego specyficznych właściwości w produktach do regulacji wagi, jako środek tłumiący apetyt. Posiada on również inne specyficzne cechy, które czynią z niego cenny składnik w kosmetyce. Olej owsiany wykazuje się właściwościami nawilżającymi, przeciwutleniającymi, przeciwzapalnymi, łagodzącymi podrażnienia. Ma również działanie przeciwalergiczne. Jest naturalnym emulgatorem, a to umożliwia zmniejszenie w recepturach, w których jest stosowany stężenia tradycyjnych emulgatorów. Ma bardzo dobre właściwości odżywcze, kojące i zmiękczające. Znakomicie wnika w skórę. Cechy oleju owsianego dają mu szeroki wachlarz zastosowań. Jest doskonałym wyborem do produktów przeznaczonych do pielęgnacji twarzy, ust, skóry, włosów, skóry głowy, paznokci.

   Zalecane dawkowanie: 1 – 30%

   Nazwa botaniczna
   Avena sativa L.
   Nazwa INCI
   Avena sativa (Oat) Kernel Oil
   Numer CAS
   84012-26-0
   Numer WE (EINECS)
   281-672-4
   Typ
   Naturalny i 100% czysty olej roślinny
   Surowiec
   ziarno owsa
   Metoda otrzymywania
   tłoczony na zimno, częściowo rafinowany
   Pochodzenie
   Wielka Brytania

   Olej owsiany

   7,06 zł

   (5.74 netto)