Koszyk (Pusty) 0
Olej owsiany (z zarodków owsa)

Olej owsiany

C1763/2
8,20 zł

Wyjątkowy olej, bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe i inne cenne składniki bioaktywne znajdujące się w ziarnach owsa. Ma wysoką biozgodność ze skórą. Idealny składnik dla delikatnej cery, szczególnie pod oczy. Łagodny dla skóry, działa kojąco, zmniejsza zaczerwienienia i objawy alergii.

W magazynie

Owies jest rośliną dość specyficzną, o wartościowych cechach prozdrowotnych. Skład jego ziaren znacząco różni się od innych zbóż. Na przykład ziarno owsa zawiera kilka razy więcej lipidów niż pszenica, a lipidy rozłożone są w całym jądrze a nie tylko w zarodku, jak to jest w przypadku innych zbóż. Inny jest też skład białek, mniej jest skrobi, natomiast liczne są sacharydy o dobroczynnym działaniu terapeutycznym. Ziarna owsa zawierają też substancje bioaktywne, właściwe tylko dla owsa. Z tego też względu owies jest cennym źródłem składników stosowanych w kosmetyce i medycynie.

Olej owsiany, a właściwie ekstrakt olejowy z owsa, otrzymuje się za pomocą ekstrakcji rozpuszczalnikowej. Proces ten umożliwia pozyskanie z owsa kompletnej matrycy lipidowej i całej gamy rozpuszczalnych w alkoholu składników aktywnych biologicznie.

Gotowym produktem jest klarowny, złoto-bursztynowy olej o łagodnym aromacie owsa. Jest olejem o średniej lepkości. Głównymi kwasami tłuszczowymi są kwas oleinowy (35 – 43%) i kwas linolowy (35 – 43%). Jest bogaty w związki fenolowe o silnym działaniu antyoksydacyjnym, minerały, tokoferole, witaminy (A, K, D, B), fitosterole, ceramidy i inne.

Olej owsiany wykazuje się właściwościami nawilżającymi, przeciwutleniającymi, przeciwzapalnymi, łagodzącymi podrażnienia. Ma również działanie przeciwalergiczne.

Jest również naturalnym emulgatorem, a to umożliwia zmniejszenie w recepturach, w których jest stosowany stężenia tradycyjnych emulgatorów.

Ma bardzo dobre właściwości odżywcze, kojące i zmiękczające. Znakomicie wnika w skórę.

Cechy oleju owsianego dają mu szeroki wachlarz zastosowań. Jest doskonałym wyborem do produktów przeznaczonych do pielęgnacji twarzy, ust, skóry, włosów, skóry głowy, paznokci.

Zalecane dawkowanie: 1 – 30%

Specyfikacja

Nazwa INCI
Avena Sativa Kernel Oil