0
0 Koszyk (Pusty)
Olej słonecznikowy eko

Olej słonecznikowy eko

Organiczny olej słonecznikowy z upraw ekologicznych. Tłoczony na zimno, rafinowany. Lekki i bezzapachowy. Olej słonecznikowy jest jednym z najczęściej stosowanych w kosmetyce olejów. Absolutnie uniwersalny, nadaje się do każdego zastosowania, a przy tym opłacalnym ze względu na cenę, nawet w wersji organicznej. Stanowi idealną bazę dla wszelkiego rodzaju produktów, w tym drogich olejów, olejków eterycznych, wyciągów i ekstraktów roślinnych.

4,88 zł (4.65 netto)
Kod
OY52/5

W przeciwieństwie do zwykłego oleju słonecznikowego prezentowany olej jest delikatny – o właściwościach podobnych do oleju migdałowego i awokado, co czyni go bardzo dobrym wyborem do pielęgnacji ciała, masażu – a przy tym ma dobrą stabilność.

Tłoczony na zimno, poddawany jest specjalnemu filtrowaniu w niskich temperaturach. W tym procesie z oleju usuwane są woski i ciężkie frakcje. W efekcie otrzymujemy bardzo lekki i nietłusty olej. Olej pozbawiony jest również zapachu, co sprawia, że jest doskonałym nośnikiem dla zapachów i olejków eterycznych w żaden sposób nie zmieniając ich aromatu.

Olej jest bogaty w witaminy A, B, D i E, zawiera lecytynę, karetonoidy oraz niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe.

--

Specyfikacja

Nazwa botaniczna
Helianthus Annuus L.
Typ
Naturalny i 100% czysty olej roślinny
Surowiec
nasiona
Metoda otrzymywania
rafinowany
Pochodzenie
Francja